Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jackson - 2sc1969 moc 2w

17 Sie 2012 12:14 3621 11
  • Poziom 10  
    Witam. Posiadam owe radio w którym jest właśnie 2sc1969. Problem polega na tym iż moc jest ale tylko 2w. Prądy spoczynkowe są ustawione. Czytałem że dopasować wejście i wyjście tego tranzystora. Jeśli któryś z kolegów może napisać co trzeba wymienić będę wdzięczny. Driwer 2sc2166 sprawny i 2sc1969 tez sprawny. Oryginalnie był Mrf477.
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    2W w AM, FM czy SSB? PEP czy RMS?
    w AM zmodulowana nośna czy goła?
    M
  • Poziom 10  
    Witam .
    2w w AM i FM w SSB około 4 . 5 w .
    Driwer był już podstawiany 2 razy tak jak i 2sc 1969 . oba tranzystory były wyciągnięte z innych CB w których poprawnie pracowały.
    Kręcenie rdzeniem nie daje żadnych wyraźnych wyników , ledwie widoczne drgnięcie wskazówki . AM goła nośna bez modulacji.
  • Poziom 24  
    Jeśli w radiu uległa uszkodzeniu końcówka w.cz. to jeszcze nie miałem przypadku w jacksonie, żeby padł tylko tranzystor końcowy mocy. Sprawdź kondensatory i rezystory w obwodzie drivera i tranzystora końcowego.
  • Poziom 10  
    Witam
    Wymieniłem wszystkie kondensatory, diody i rezystory też są sprawne, efektem tego jest to ze moc wzrosła do około 4 w w ssb 6w brak reakcji na pr11 w porównaniu do drugiego radia w szczytowym ustawieniu pr11 moc powinna osiągnąć największą wartość, w moim natomiast moc wręcz obniża się o około 1 w.
    Pożyczyłem od kolegi takie samo radio i porównuje wartości niby wszystko w okolicy driwera i tranzystora końcowego mam tak samo.
    radio nadaje i modulacja jest w AM i FM jest też w SSb, ale to nie jest normalne by radio miało takie zachowanie.
  • Poziom 24  
    Kolego podejrzewam, że nadajesz na samym driverze. Oryginalny tranzystor mrf 477 patrząć od lewej strony ma wyprowadzenia : BEC, a 2sc1969 od lewej ma BCE. To powinno trochę wyjaśnić :).
  • Poziom 15  
    PLEXI napisał:
    Jeśli w radiu uległa uszkodzeniu końcówka w.cz. to jeszcze nie miałem przypadku w jacksonie, żeby padł tylko tranzystor końcowy mocy. Sprawdź kondensatory i rezystory w obwodzie drivera i tranzystora końcowego.

oraz tranzystor sterujący końcówkami mocy 2sc2086 , od kątem zimnych lutów i kondensator 100p przy emiterze
  • Moderator
    Do wszystkich piszących w temacie. Proszę poprawić swoje wpisy na zgodne z regulaminem pkt 3.1.13. Inaczej cały temat wyląduje w koszu.
  • Poziom 12  
    Witam, wiem że temat już sprzed kilku lat. Wygrzebałem radio President Jackson sprzed około 20 laty, radio miało uwaloną końcówkę mrf, założyłem orginalną 2sc1969 od alana 48 plus z 1995r zamieniając E, C i efekt jest taki że w AM właśnie mam jak kolega tu pisał wyżej tylko 2 waty, driver orginalny 2166. Próbowałem delikatnie ruszać p-rkami w stopniu końcowym i nic to nie dawało tylko można było jeszcze zmniejszyć moc więc powróciły na swoje położenia wcześniejsze. Czy ktoś mógłby coś podpowiedzieć lub gdzie należy zrobić pomiary.
    Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

• Poziom 25  
    blaadee man napisał:
    alana 48 plus

Jesteś pewny że tam była końcówka 2sc1969, a nie 2sc2075(78)
    Z tego co pamiętam w Alanie 48 nie wkładali 2sc1969, chyba że ktoś w nim modyfikował.
    W takim układzie jeżeli jest to 2sc2075 ,większej mocy nie uzyskasz, bo driver przytka końcówkę.
  • Poziom 33  
    .Labrador napisał:
    Z tego co pamiętam w Alanie 48 nie wkładali 2sc1969, chyba że ktoś w nim modyfikował.
    Widocznie za młody jesteś, to nie pamiętasz. :)
    Ale zawsze możesz doczytać zanim coś napiszesz .
    Tu sobie zobacz na schemacik
    http://cbradio.cz/doc/Alan/48%20Plus/

Poza tym kolega wyraźnie pisał wyżej
    blaadee man napisał:
    założyłem orginalną 2sc1969 od alana 48 plus z 1995r
    To co sugerujesz, że nie unie on czytać? Chyba widzisz, że pisze 2sc1969. :(