Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór spawarki (Dedra czy pirotec)

kisia12 17 Sie 2012 12:23 15306 6
  • #1 17 Sie 2012 12:23
    kisia12
    Poziom 8  

Witam.Chcę kupić dobrą spawarkę inwerterową najlepiej z opcją TIG(Opcja tig jest to spawanie tlenem??)Pochodziłem po sklepach i znalazłem w mrówce spawarkę PIROTEC SIM 201/1 za 699zł (dane produktu są dostępne na tej stronie Link) i znalazłem drugą spawarkę na allegro SPAWARKA INWERTEROWA DEDRA MMA 180A DESi199 iGBT za 568 zł(link do aukcji :Link).Za bardzo sie nie znam na spawarkach, a chciałym kupić jakąś dobrą(najlepiej aby sie nie przegrzewała) w cenie do 800zł.Jaką spawarkę polecacie??Pozdrawiam i proszę o pomoc

0 6
  • #2 18 Sie 2012 00:17
    Pablo1964
    Moderator

kisia12 napisał:
    Opcja tig jest to spawanie tlenem?

http://pl.wikipedia.org/wiki/TIG
    Jak często zamierzasz używać spawarki i do czego?

0
  • #3 19 Sie 2012 09:23
    kisia12
    Poziom 8  

spawarka potrzebna w domu kazdemu wiec mało chce jej używać,najczęściej coś pospawać ... Jaka bedzie najlepsza??

0
  • #4 19 Sie 2012 10:51
    komatssu
    Poziom 28  

DEDRA 180A DESi199 iGBT jest dostępna w Castoramie za 498zł, więc nie przepłacaj kupując na ALLEDROGO. Ta spawarka będzie w sam raz do domowych zastosowań, gdzie najczęściej spawa się elektrodą 2,5 i 3,25mm - prąd 60-120A. TIG-a możesz sobie darować jeśli chodzi o sporadyczne spawanie w warunkach domowych.

0
  • #5 20 Sie 2012 22:13
    zadax
    Poziom 16  

Kilka dni temu kupiłem w Castoramie spawarkę DEDRA 180A DESi199 iGBT za 498zł.
    Spawa rewelacyjnie. Próbowałem elektrodami o rożnej średnicy. Elektroda 4mm na prądzie 120A śmiga aż miło. Zużyłem całą elektrodę 4mm bez odrywania i spawarka nawet się nie wyłączyła. Naprawdę polecam.

0
  • #6 21 Sie 2012 11:17
    fanaudio
    Poziom 9  

Ja również zakupiłem w castoramie spawarkę DEDRA desi199 igbt za 498zł. Jestem kompletnym amatorem jeżeli chodzi o spawanie. Spawarkę kupiłem z myślą o drobnych naprawach i z samej ciekawości jak to się robi (tzn. spawa). Zakupiłem elektrody 2,5mm oraz 3,2mm (uniwersalne - rutylowe) i zabrałem się za zabawę. Pierwsze spawy wykonałem na ścinkach ze stalowych kątowników o grubości ścianki około 4mm. W dwie godzinki przetopiłem po 10 sztuk elektrod z każdego rodzaju. O ile przy elektrodach 2,5mm spawy nie wychodziły idealnie (podkreślam, że to były moje pierwsze kroki) to w przypadku elektrod 3,2mm było już całkiem nieźle. Prąd spawania ustalałem w przedziale 80A do 120A. Żadnego wyłączania czy nieprzewidzianych przerw w pracy. Sprzęt pracuje bez żadnego problemu. Jako amator mogę powiedzieć jedno - nie przypuszczałem, że spawanie jest tak banalnie proste. Gaszenie łuku, sklejanie się elektrody do spawanego materiału, czyli problemy o których naczytałem się przed całą zabawą w spawanie, przy tym sprzęcie praktycznie nie występują (podkreślam, że jestem amatorem z dwugodzinnym doświadczeniem!). Dla mnie rewelacja.

Jedyne mankamenty jakie zauważyłem to: 1 - trochę za krótkie przewody, zarówno do uchwytu spawalniczego jak i masowy; 2 - niewystarczające zabezpieczenie (zamocowanie) przewodu zasilającego do obudowy spawarki. Przewód zasilający jest gruby i sztywny, przez co zginanie / skręcanie powoduje jego obracanie się w plastikowej przelotce we wlocie do obudowy. Oczywiście, przy zwracaniu na to uwagi, nic złego z urządzeniem nie powinno się stać.

Jestem pewny, że spawarka ta poradzi sobie również z elektrodami o grubości 4mm. Sprawdzę to jak tylko takie elektrody zakupię.

0
  • #7 22 Maj 2013 13:55
    jarasn
    Poziom 8  

Pirotec trochę mało znana marka, ale firma chyba nawet 10 lat nie istnieje z tego co wyczytałem w internecie. Ja zaryzykowałem kilka lat temu i kupiłem w leroy merlin akurat spawarkę Pirotec sit 300/1. Jestem w pełni zadowolony, bo ma ona dodatkowe funkcje TIG i TIG Plus co znacznie ułatwia robotę. Zakres elektrod podajże do 6mm. I dodatkowe bajery też są na plus (HOT START, ARC FORCE, ANTI STI) to samo posiada 201/1 o ile się nie mylę. Zobacz może w katalogu np na stronie leroya. Ogólnie polecam bo spawa się naprawdę fajnie, ja pracuje z nią na co dzień więc jestem zadowolony

1