Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór spawarki (Dedra czy pirotec)

kisia12 17 Aug 2012 12:23 18579 6
    kisia12
    Level 9  
    Witam.Chcę kupić dobrą spawarkę inwerterową najlepiej z opcją TIG(Opcja tig jest to spawanie tlenem??)Pochodziłem po sklepach i znalazłem w mrówce spawarkę PIROTEC SIM 201/1 za 699zł (dane produktu są dostępne na tej stronie Link) i znalazłem drugą spawarkę na allegro SPAWARKA INWERTEROWA DEDRA MMA 180A DESi199 iGBT za 568 zł(link do aukcji :Link).Za bardzo sie nie znam na spawarkach, a chciałym kupić jakąś dobrą(najlepiej aby sie nie przegrzewała) w cenie do 800zł.Jaką spawarkę polecacie??Pozdrawiam i proszę o pomoc
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Pablo1964
    Moderator
    kisia12 wrote:
    Opcja tig jest to spawanie tlenem?

http://pl.wikipedia.org/wiki/TIG
    Jak często zamierzasz używać spawarki i do czego?
    kisia12
    Level 9  
    spawarka potrzebna w domu kazdemu wiec mało chce jej używać,najczęściej coś pospawać ... Jaka bedzie najlepsza??
    komatssu
    Level 29  
    DEDRA 180A DESi199 iGBT jest dostępna w Castoramie za 498zł, więc nie przepłacaj kupując na ALLEDROGO. Ta spawarka będzie w sam raz do domowych zastosowań, gdzie najczęściej spawa się elektrodą 2,5 i 3,25mm - prąd 60-120A. TIG-a możesz sobie darować jeśli chodzi o sporadyczne spawanie w warunkach domowych.
    zadax
    Level 16  
    Kilka dni temu kupiłem w Castoramie spawarkę DEDRA 180A DESi199 iGBT za 498zł.
    Spawa rewelacyjnie. Próbowałem elektrodami o rożnej średnicy. Elektroda 4mm na prądzie 120A śmiga aż miło. Zużyłem całą elektrodę 4mm bez odrywania i spawarka nawet się nie wyłączyła. Naprawdę polecam.
    fanaudio
    Level 10  
    Ja również zakupiłem w castoramie spawarkę DEDRA desi199 igbt za 498zł. Jestem kompletnym amatorem jeżeli chodzi o spawanie. Spawarkę kupiłem z myślą o drobnych naprawach i z samej ciekawości jak to się robi (tzn. spawa). Zakupiłem elektrody 2,5mm oraz 3,2mm (uniwersalne - rutylowe) i zabrałem się za zabawę. Pierwsze spawy wykonałem na ścinkach ze stalowych kątowników o grubości ścianki około 4mm. W dwie godzinki przetopiłem po 10 sztuk elektrod z każdego rodzaju. O ile przy elektrodach 2,5mm spawy nie wychodziły idealnie (podkreślam, że to były moje pierwsze kroki) to w przypadku elektrod 3,2mm było już całkiem nieźle. Prąd spawania ustalałem w przedziale 80A do 120A. Żadnego wyłączania czy nieprzewidzianych przerw w pracy. Sprzęt pracuje bez żadnego problemu. Jako amator mogę powiedzieć jedno - nie przypuszczałem, że spawanie jest tak banalnie proste. Gaszenie łuku, sklejanie się elektrody do spawanego materiału, czyli problemy o których naczytałem się przed całą zabawą w spawanie, przy tym sprzęcie praktycznie nie występują (podkreślam, że jestem amatorem z dwugodzinnym doświadczeniem!). Dla mnie rewelacja.

Jedyne mankamenty jakie zauważyłem to: 1 - trochę za krótkie przewody, zarówno do uchwytu spawalniczego jak i masowy; 2 - niewystarczające zabezpieczenie (zamocowanie) przewodu zasilającego do obudowy spawarki. Przewód zasilający jest gruby i sztywny, przez co zginanie / skręcanie powoduje jego obracanie się w plastikowej przelotce we wlocie do obudowy. Oczywiście, przy zwracaniu na to uwagi, nic złego z urządzeniem nie powinno się stać.

Jestem pewny, że spawarka ta poradzi sobie również z elektrodami o grubości 4mm. Sprawdzę to jak tylko takie elektrody zakupię.
    jarasn
    Level 9  
    Pirotec trochę mało znana marka, ale firma chyba nawet 10 lat nie istnieje z tego co wyczytałem w internecie. Ja zaryzykowałem kilka lat temu i kupiłem w leroy merlin akurat spawarkę Pirotec sit 300/1. Jestem w pełni zadowolony, bo ma ona dodatkowe funkcje TIG i TIG Plus co znacznie ułatwia robotę. Zakres elektrod podajże do 6mm. I dodatkowe bajery też są na plus (HOT START, ARC FORCE, ANTI STI) to samo posiada 201/1 o ile się nie mylę. Zobacz może w katalogu np na stronie leroya. Ogólnie polecam bo spawa się naprawdę fajnie, ja pracuje z nią na co dzień więc jestem zadowolony