Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel formatowanie komórek - data

17 Sie 2012 12:44 2322 13
  • Poziom 8  
    Witam,
    mam problem z formatowaniem komórki która poprzez funkcje logiczne "jeżeli" wczytuje interesujące mnie wartości z kilkunastu kolejnych komórek, jedną z wartości jest data i niestety tu pojawia się problem bo data w tej komórce wczytywana jest jako szereg cyfr. Mam pytanie, czy jest możliwe aby tak sformatować komórkę by widziała ona oprócz informacji słownych datę w formacie daty? Albo inaczej, czy w funkcji logicznej "jeżeli" da się zrobić tak aby wczytywała mi wartość komórki już w formacie daty. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.
  • Poziom 39  
    Musiałbyś inaczej sprecyzować pytanie, bo nie wiadomo o co ci chodzi.
    Data jest liczbą, a jedynie format wyświetlania powoduje, że jest wyświetlana jako ciąg znaków (cyfr i/lub liter (miesiące)). Odpowiednie funkcje do konwersji znajdziesz w pomocy Excela. Tylko pytanie - co chcesz dokładnie zrobić? - Najlepiej podaj przykład co masz w Excelu i co chcesz żeby było.
  • Poziom 17  
    Standardowo prośba o załącznik, z przykładowym problemem, oraz opisem jaki jest ostateczny cel do osiągnięcia i logicznym opisem.
    Bez tego ani rusz...
  • Poziom 8  
    W załączniku przesłałam plik z podobnym problemem, chcę aby w komórce C8 oprócz informacji jaki kolor został zużyty pojawiała się data zużycia koloru. Stosując warunek jeżeli "+" przy kolorze czerwonym (komórka D8) wczytaj wartość komórki E8 wczytuje mi datę w formacie cyfr (41085) i z tym mam problem. Mam nadzieję że teraz już wiadomo o co chodzi ;) Dziękuję za wpisy.
  • Poziom 17  
    black_ola napisał:
    W załączniku przesłałam plik z podobnym problemem, chcę aby w komórce C8 oprócz informacji jaki kolor został zużyty pojawiała się data zużycia koloru. Stosując warunek jeżeli "+" przy kolorze czerwonym (komórka D8) wczytaj wartość komórki E8 wczytuje mi datę w formacie cyfr (41085) i z tym mam problem. Mam nadzieję że teraz już wiadomo o co chodzi ;) Dziękuję za wpisy.

załącznika brak
  • Poziom 39  
    Zdejmij punktacje, chcesz nie dość że pomocy, to jeszcze chcesz zarobić na pomagajacych?
    Tak tylko w Erze..
  • Poziom 39  
    Wstawiasz w ciąg
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    To ci sformatuje liczbę na datę -> TEKST(E8;"dd mmm-rrrr")
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Oczywiście ja i kolega nie podaliśmy, że format daty ustalasz sobie wg wzorców (literek d,m i r - dużych i małych).
  • Poziom 8  
    Super! Działa! Dziękuję Wam bardzo bardzo za pomoc.
  • Poziom 39  
    black_ola napisał:
    Dziękuję Wam bardzo bardzo za pomoc.

-> kliknij pomógł.

black_ola napisał:
    Super! Działa

-> Kliknij rozwiązano :)
  • Poziom 8  
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc w excelu i nie tylko ;)