Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TL-WR642G - Przywracanie ustawień fabrycznych...

17 Sie 2012 13:15 1752 4
  • Poziom 2  
    Witam, jestem nowy na forum, więc na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać. :)

Teraz jednak opiszę mój problem. Mianowicie. Dotarł do mnie router TP-Link TL-WR642G, który nie chciał łączyć z internetem. Zacząłem od sprawdzenia ustawień routera i tutaj już pojawił się problem... Ktoś, kto go wcześniej konfigurował zmienił hasło panelu administracyjnego (choć podejrzewam też włamanie, przestawienie routera i późniejszą zmianę hasła). Nijak nie mogę zajrzeć do środka i nie byłoby to problemem właściwie, gdyby nie fakt, że router nie chce w żaden sposób reagować na przycisk reset. Pytanie teraz, czy jest jakaś inna metoda przywrócenia domyślnych ustawień, bądź odzyskania hasła oraz jakie mogą być przyczyny 'wadliwego resetu'?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Procedura resetowania:
    Uruchom urządzenie, odczekaj ok. 30 sek. aż uruchomi się do końca, przyciśnij i przytrzymaj przez 30 sek. przycisk reset - TP-Link TL-WR642G powinien przywrócić wartości domyślne w tym adresy IP, oraz hasło "admin" dla użytkownika "admin".
    Powinno pomóc, chyba że uszkodzony jest przycisk reset.

Inną metodą jest wciśnięcie i trzymanie wciśniętego przycisku RESET, włączenie zasilania routera i trzymanie w dalszym ciągu wciśniętego tego przycisku przez ok. 30 sek.

Inną metodą resetu hasła jest dostanie się poprzez panel WWW do samego routera, ale ta opcja odpada bo nie znasz przecież hasła administratora.
  • Poziom 2  
    Andrzej Ch. napisał:
    Procedura resetowania:
    Uruchom urządzenie, odczekaj ok. 30 sek. aż uruchomi się do końca, przyciśnij i przytrzymaj przez 30 sek. przycisk reset - TP-Link TL-WR642G powinien przywrócić wartości domyślne w tym adresy IP, oraz hasło "admin" dla użytkownika "admin".

Sęk w tym właśnie, że ten sposób nie działa. Spróbuję jeszcze go, jak mówisz - podłączyć z wciśniętym resetem. Właściciel routera zarzekał się, że nie gmerał nic przy nim, więc uszkodzony przycisk raczej nie wchodzi w grę.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Zrób inaczej, trzymaj przycisk przez 30sek, następnie wyłącz urządzenie z zasilania, cały czas trzymając reset, następnie włącz router i trzymaj przez następne 30sek. Sprawdź czy zadziałało.
    Adresację na karcie sieciowej masz ustawioną w automacie?
  • Poziom 2  
    jimasek napisał:
    Zrób inaczej, trzymaj przycisk przez 30sek, następnie wyłącz urządzenie z zasilania, cały czas trzymając reset, następnie włącz router i trzymaj przez następne 30sek. Sprawdź czy zadziałało.

Super! Pomogło. Najwidoczniej router ma jakieś problemy z zasilaniem.
    Z podziękowaniem przyjacielu.

Cytat:
    Adresację na karcie sieciowej masz ustawioną w automacie?

Nie ma znaczenia. Nie w tym był problem.

Temat do zamknięcia.