Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania r420 2006 - Palą się wszystkie kontrolki na desce, nie działają szyby el.

kwantor 17 Sie 2012 17:51 3456 9
  • #1 17 Sie 2012 17:51
    kwantor
    Poziom 38  

Witam.
    Tak jak wyżej dodatkowo ogrzewanie grzeje na full.
    Auto jest we francji i taką nowość podał kierowca, pytanie, co to jest, czy ma czegoś szukać, odłączyc baterie, czy padł komputer i trzeba jechać do serwisu?

1 9
  • Pomocny post
    #2 17 Sie 2012 21:44
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Sprawdziłbym wstępnie bezpieczniki,ładowanie też się pali jak silnik zgaszony.Często kontrolki gdy silnik jest zgaszony,,świecą wszystkie,jest to forma testu czy nie są popalone.W chwili zpalenia auta gasną bo pojawia się ładowanie.Stąd moje pytanie o kontrolkę ładowania.

0
  • #3 17 Sie 2012 21:51
    kwantor
    Poziom 38  

Nie mam już dziś kontaktu z nim, ale to co piszesz ma sens z tym ładowaniem, lub przekaźnikiem, który uruchomiony zostaje po pojawieniu się ładowania..
    Bezpieczniki sprawdził.

0
  • #4 17 Sie 2012 22:31
    nikusert
    Poziom 36  

Dużo aut ma taki system kontroli kontrolek na desce, i brak tego ładowania powoduje że się świeci.

0
  • #5 17 Sie 2012 23:03
    kwantor
    Poziom 38  

Nie miałem takiego przypadku w R, więc nie rozkminiałem tego, ale w starych Scaniach było inaczej.
    Paliła się kontrolka płynu i ładowania, oraz nie działały niektóre układy elektryczne, np. grzanie luster, czy fotela.

-2
  • #6 17 Sie 2012 23:07
    nikusert
    Poziom 36  

Różne rozwiązania w różnych autach.

0
  • Pomocny post
    #7 18 Sie 2012 01:43
    szaman108
    Poziom 28  

witaj kwantor niezla dyskoteka na tej desce takie włączenie kontrolek można wywołać za pomocą przycisków info na kierownicy opcja self test.Podczas braku ładowania w erce wyświetli się na wyświetlaczu,,engine malfunction" sygnał do ładowania wysyła sterownik silnika.Były problemy jeśli chodzi o scanię z ADR następowały uszkodzenia sterownika silnika ale takiej dyskoteki nie pamiętam wywołanej brakiem ładowania.Czasami dzieją się cuda na desce jeśli nie ma ładowania a kierowca pomimo komunikatu o ładowaniu kontynuuje jazdę spada napięcie i przy około 16V zaczyna się zabawa np. sterownik świateł VIS włącza światła bez opcji wyłączenia i do tego wszelakie komunikaty na wyświetlaczu ale kontrolek nie widziałem przy takiej awarii.

0
  • #8 20 Sie 2012 20:36
    kwantor
    Poziom 38  

Witam, troche się dowiedziałem więcej i konkretniej.
    Kontrolki niby się swieciły, ale zgasły.. teraz tylko świeci symbol NOX, nie działa prawa szyba, (to pewno silnik) ogrzewanie full i klima nie robi, przypuszczam, że delikwent wylał na kokpit kawe, lub Kolę i elektronika zgłupiała- on ma klimę auto z wyświetlaczem i ten wyświetlacz pokazuje jakieś kreski, może zwarty czujnik?
    Zacisnął wąż z gorąca wodą i pozbył się ukropu w kabinie, wróci, to wszystko się wyjaśni do końca.
    Jechać się da, to jedzie, a że ciepło ostatnio...
    Tam można zdaje się wywołać kody CCTz klawiatury na desce?

0
  • #9 21 Sie 2012 00:32
    satsun
    Poziom 15  

Powinno się dać, nazywa się to zdaje się CCS ewentualnie ACC. Musisz sprawdzić.

0
  • #10 30 Sie 2012 17:28
    kwantor
    Poziom 38  

Więc tak, mnie nie było i kolega znalazł przyczynę, uszkodzony PK zasilający grupę bezpieczników tych obwodów.
    Bezpieczniki były ok, ale bez napięcia :|

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo