Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik OFF/ON/OFF, jak przycisk myszki, klawiatury

piotroszczak 17 Sie 2012 19:46 4062 13
  • #1 17 Sie 2012 19:46
    piotroszczak
    Poziom 9  

Poszukuję przełącznika o wyglądzie:
    Przełącznik OFF/ON/OFF, jak przycisk myszki, klawiatury
    Tylko chodzi mi oto aby działał na pewnej zasadzie. Kiedy się go przełącza następuje włączenie i wyłącznie (ma działać jak przycisk myszki, klawiatury). Są takie przełączniki dostępne gdzieś? Jak się nazywa taki przełącznik, ewentualnie link. Dzięki :)

0 13
  • #2 17 Sie 2012 20:00
    Qbuś
    Poziom 38  

Przełącznik dźwigniowy chwilowy np. taki Link .

0
  • #3 17 Sie 2012 20:03
    piotroszczak
    Poziom 9  

Tak widziałem taki przełącznik, ale on działa w pozycji 1 i 3. W sumie byłby dobry taki przełącznik, ale musi działać tylko w 2 położeniu. Ten co dałeś jest ON/OFF/ON, a jest taki OFF/ON/OFF ???

0
  • #4 17 Sie 2012 20:11
    whyki
    Poziom 21  

To w takim razie szukaj ON-(ON) monostabilny. Np taki.

Dodano po 4 [minuty]:

W katalogach pozycje monostabilne są oznaczone w nawiasach - może to Ci pomoże w poszukiwaniach :)

0
  • #5 17 Sie 2012 20:11
    piotroszczak
    Poziom 9  

On będzie działał tak jak napisałem? Podpinając pod niego np. diodę i przełączając przycisk w górę lub w dół, dioda mignie?

0
  • #6 17 Sie 2012 20:40
    whyki
    Poziom 21  

Nie - jak przełączysz w górę, dioda się zaświeci, ale jak puścisz to przełącznik wróci do pozycji podstawowej.
    A może napisz do czego Ci to potrzebne, to jakoś Ci podpowiemy co zrobić żeby osiągnąć pożądany efekt.

0
  • #7 17 Sie 2012 23:21
    piotroszczak
    Poziom 9  

A no to nie o taki efekt mi chodzi.
    Chcę wlutować taki oto przełącznik do pada. Kiedy przełączę go do góry wtedy komputer ma odebrać sygnał i go stracić (tak jak byśmy wcisnęli klawisz na klawiaturze). Kiedy powrócę do położenia dolnego, komputer znów ma odebrać sygnał i go stracić (to samo). Za każdym razem kiedy przełączam czy to w górę czy w dół, ma iść sygnał i ma zostać przerwany.
    Dobrze by zadziałał taki przełącznik, który podał kolega wyżej z tym ON/OFF/ON tylko musi on działać w systemie OFF/ON/OFF. Bo kiedy przycisk byłby w położeniu dolnym i został by przełączony do góry, komputer odebrałby sygnał (bo po środku jest ON prawda?) i straciłby go bo przeszedłby na OFF. W drugą stronę identycznie. Mam nadzieję, że nie namieszałem.
    Najbardziej to o ten właśnie wygląd mi chodzi z 1 posta, bo równie dobrze mógłbym to wykonać zwykłym przełącznikiem przerywanym, ale jak mówiłem chodzi o wygląd :)

Dodano po 4 [minuty]:

Chyba coś znalazłem, chodzi mi o przełącznik 3 pozycyjny z 6 pinami np. ten
    KLIKNIJ
    Czy dobrze myślę, że każde 2 piny odpowiadają za położenie przycisku?

0
  • #8 18 Sie 2012 11:22
    whyki
    Poziom 21  

Wszystkie dane elementów elektronicznych są w datascheetach. Środkowe piny to wejścia, a zewnętrzne to wyjścia. W zależności od położenia sygnały z wejść podawane są na wyjścia lewe lub prawe.

0
  • #9 18 Sie 2012 16:27
    piotroszczak
    Poziom 9  

Poda ktoś nazwę takiego przełącznika, który ma 3 położenia? Na 1 położeniu jest wyłączony, na środkowym jest włączony, na 3 jest wyłączony. Wygląd przełącznika jak w 1 poście.

0
  • #10 18 Sie 2012 19:22
    whyki
    Poziom 21  

Obawiam się że nikt Ci takiej nazwy nie poda - takich wyłączników raczej nigdzie nie znajdziesz....

0
  • #11 18 Sie 2012 20:08
    piotroszczak
    Poziom 9  

A nie ma takich, że do każdej pozycji można wlutować kabelki?

0
  • #12 20 Sie 2012 22:04
    piotroszczak
    Poziom 9  

Ewentualnie przełącznik OFF/ON/ON i wtedy bez działania 3 położenia. Są takie przełączniki?

0
  • #13 20 Sie 2012 22:20
    whyki
    Poziom 21  

Takich też nie ma... Możesz użyć przełącznika off/on/off, i odwrócić jego działanie, np. przez użycie tranzystora lub "podciągnąć" wejście rezystorem. Napisz jakie jest napięcie na tym przełączniku, który chcesz zamienić (w stanie zwolnionym i aktywnym).

0
  • #14 21 Sie 2012 16:10
    piotroszczak
    Poziom 9  

To będzie pod USB więc 5V.
    A nie da się czegoś dodać do przełącznika 2 pozycyjnego, że przerwie sygnał po sekundzie lub coś w tym stylu? Przełączam przełącznik przechodzi sygnał (np. na diodę) i gaśnie po sekundzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów