Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota/Avensis - Kod błedu c1203, piszczenie + świecące kontrolki

azybura 17 Aug 2012 20:23 7470 2
    azybura
    Level 10  
    Witam,
    od jakiegoś czasu jestem użytkownikiem Avensis-ki (służbowa bryka). I w sumie od początku mam z nią same problemy. Problem z katalizatorem ale z tego co wyczytałem to ten model tak już ma.Pewnego pięknego poranka wybierając się do pracy uruchomiłem silnik i słyszę pisk (jak nie zapięte pasy lub zostawione włączone światłą) + zaświeciłyt się kontrolki VSC + TRAC OFF. Pojechałem na diagnostyke komuterem i okazało się że czujnik lewego tylnego koła jest uszkodzony na teście nie pokazywał nawet prędkości z jakim się koło kręci. Ale po za nim komputer pokazuje też błąd C1203. czujnik został wymieniony i teraz już tego błędu z nim związanego nie pokazuje i odczytuje prędkość z koła. Ale w dalszym ciągu pozakazuje się ten błąd C1203 i nie można go skasować.
    Serwis w którym robiłem diagnostykę mówił że przypuszcza że jest to błąd komunikacji kontrolera ABS-u z głównym komputerem, może to być jakiś przerwany kabel.
    Czy ktoś z Was miał może taki przypadek lub wie gdzie może znajdować się ten komputer czy kontroler ABS-u.

Proszę o pomoc
    azybura
    Level 10  
    Problem rozwiązany.
    Znalazłem przetarty kabel połączyłem go i problem od razu znikł.
    lasek12345
    Level 2  
    Witam mam ten sam problem podpowiedź proszę gdzie był uszkodzony ten kabel dziękuję i pozdrawiam