Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SGS 55E98EU - Nie pobiera wody wody.

saperq84 18 Sie 2012 09:14 5985 7
  • #1 18 Sie 2012 09:14
    saperq84
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem ze zmywarką.
    Wczoraj wieczorem włączyłem program i oczywiście żona miała pretensje że dziecko śpi i w ogóle. Zostało ok 70 minut z najdłuższego programu i wyłączyliśmy zmywarkę przyciskiem POWER.
    Rano po włączeniu z powrotem zmywarki nie pobiera wody.
    Zgodnie z instrukcją obsługi próbowałem resetować, wyłączyłem z prądu, zakręciłem wodę, wyczyściłem filterek od aqua-stopu. Niestety po tych zabiegach dalej nic. W środku wyciągnąłem taką plastikową zawleczkę w której w środku jest turbinka (?) która po włączeniu powera cały czas ( nawet na resecie ) pod malutkim ciśnieniem i zmywarka ją odpompowywuje. Jak nalałem więcej wody do zmywarki ręcznie to po załączeniu programu wodę odpompowywuje tak jak zawsze natomiast nowej nie pobiera bo zapala się czerwona dioda KRANIK.

Jak w środku zmywarki poprzekręcam tego grzybka z 3 otworami i przycisnę do spodu to turbinka przestaje podawać wodę.'

Proszę o pomoc.

• #2 18 Sie 2012 10:09
    XHOMIC
    Poziom 8  

Witam,
    Moim zdaniem mogłeś Poprostu włączyć i RESET, oraz poczekać, aż ona sama by sie przywróciła do tamtego stanu. A gdy nie, to OFF-ON I RESET, i ponowny program ustawień---przygotowanie do zmywania--> odczekać kilkananaście minut. Powinna działać, jak nie to serwis :( Pozdrawiam

• #3 18 Sie 2012 10:23
    saperq84
    Poziom 8  

Robiłem to kilkanaście razy. Po kilkudziesięciu sekundach zapala się Kranik - czyli nie ma wody a woda jest... Nie rozumiem tego.

• Pomocny post
    #4 18 Sie 2012 21:11
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Pewnie jest aktywny aqua stop. Trzeba odblokować. Pochylić zmywarkę do tyłu.

• #5 19 Sie 2012 10:28
    saperq84
    Poziom 8  

TomekCarlos napisał:
    Pewnie jest aktywny aqua stop. Trzeba odblokować. Pochylić zmywarkę do tyłu.

Czyli wystarczy ją do tyłu przechylić i zadziała ?
    Czy na wyłączonej zmywarce mam to robić i z zakręconym dopływem wody ?

edit:

Miałeś rację :) Podczas przechylania wylało się troszkę wody na podłogę, nie wiem czy to normalne, ale po tym zabiegu znowu pobiera wodę i zmywarka działa :)

Gdybyśmy się kiedyś przez przypadek spotkali - masz u mnie 4-pak ;)

• #6 17 Lis 2012 17:02
    gryzlipoland
    Poziom 2  

dzięki geniuszu. bo już myślałem ze to coś poważnego. akurat mam simensa i pochyliłem go do tyłu i właśnie działa mam nadzieję że już tak zostanie

Dodano po 21 [minuty]:

jednak jest coś jeszcze bo zostaje trochę wody na koniec cyklu jak na wyświetlaczu jest zero to zmywarka nadal pracuje. wyłączyłem ją i znowu wylałem wodę po przechyleniu zmywarki do tyłu. w poniedziałek pójdę do serwisu

• #7 23 Lis 2012 20:15
    gryzlipoland
    Poziom 2  

witam ponownie. wracając do blokowania poboru wody prze aqua stop w mojej zmywarce simens, okazało się że nic się nie zepsuło. przyczyna jest dosłownie prozaiczna. pod nakrętką pojemnika soli jest jeszcze jedna nakrętka (duża plastikowa śruba) w jakiś sposób odkręciła się i woda przelewała się pod nią na spód zmywarki. najważniejsze że aqua stop zadziałał i się sprawdził, jak i wcześniejsza rada jak odblokować aqua stop. może opis mojego przypadku komuś kiedyś się przyda.

• #8 24 Lis 2012 01:01
    kmarkot
    Poziom 11  

Dziękuję panowie za pomoc.
    W moim przypadku dzieci wstawiły naczynia do simensa z resztkami jedzenia które zablokowały pompkę odprowadzającą .Efekt był taki że zalało kuchnię ,i zadziałał aquastop. Resetowałem zmywarkę parę razy i dalej nie pobierała wody(po przełączeniu w stan zmywania słychać było tylko pracę styków po pewnym czasie cisza i świecąca dioda kranika),aż trafiłem na ten temat . Rozwiązanie bardzo proste. :D
    Pozdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo