Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nubira 1,6 SX - Kopci na czarno i pożera paliwo

18 Sie 2012 14:00 1626 7
  • Poziom 20  
    Na diagnozie pokazuje błąd 44 sonda lambda uboga mieszanka Moje pytanie jaka powinna być sonda w tym aucie To auto było u kilku mechaników i niewiem czy coś nienamieszali
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Gaz całkowicie rozłączyłem i butle zakręciłem rozrząd ,map,tps sprawdzone i dalej to samo, jutro pomiar sprężania
  • Poziom 35  
    Przekłamanie tps skutkuje zmianą obrotów, kopcenie może być spowodowane błędnym wskazaniem czujnika temperatury,lejącymi wtryskami( w autach z instal. gazową bardzo częste),przekłamaniem MAP, zestarzałym paliwem i adaptacją ECU do warunków pracy na gazie

Filtr powietrza nie został polizany płomieniem? często tworzy się ledwo widoczna powłoka raczej nieprzepuszczalna...
  • Poziom 24  
    Do listy kolegi wyżej dodał bym jeszcze, brudny filtr, uszkodzona pompa paliwa, uszkodzony map , zatkany katalizator, lewe powietrze, czujnik temp. plynu/powietrza.
    Objawy tylko na benzynie czy na gazie też. Jaki przebieg, jaki gaz.
    Dobra diagnoza komputerem i miernikiem i wiadome będzie co padło.
    Pomiar kompresji nie zaszkodzi, a pozwoli ocenić czy jest sens dalszych prac, ale to raczej nie to ;)
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Okazało się zamienione były wężyki podciśnienia Na szczęście podjechała taka sama Nubira i można było to porównać