Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki skuter wybrać chiński czy markowy

bambo225 18 Sie 2012 19:05 11937 9
  • #1 18 Sie 2012 19:05
    bambo225
    Poziom 12  

Witam chcę kupić skuter lub motorower ale z automatyczna skrzynią tylko i dwusuwowy.

Jazda na dowód osobisty lub kartę motorowerową
    do 50cc

Wyjazdy tym skuterem były by raz na tydzień na ryby itp po około 40 do 80 km trasy
    mam 194 cm wzrostu
    Powiedzcie jaki będzie dobry dla wysokiego faceta , bo na większości wyglądam jak pająk,albo jakbym siedział na zabawkowym do 3000zł używany.
    Szukając w opisach różnych marek znalazłem takie które mnie zainteresowały

Kingway Euroboy
    Zipp Quantum GT5
    Zipp Quantum R

Ale dużo opinii znalazłem że to chińskie i się psują strasznie kiepski producent, niewytrzymały, słabe osiągi

motorower
    Gilera DNA 50 ale piszą że mały strasznie ale jedyny automat

nie wiem co wybrać potrzebuję duży 2 osobowy i 50 kę bo bez prawka
    może PIAGGIO ale normalnie wyglądający jakiś duży znacie
    albo PEUGEOT

Nie znam się na skuterach , miałem tylko deltę ruską kiedyś i Simsona SR50 ale była lipa z częściami i się skończyły skutery. Teraz są inne czasy kupujesz części przez internet czy w serwisie i nie ma problemu.

Dwusuwowy nie chcę czterosuwowego.

-1 9
  • #2 18 Sie 2012 20:29
    mscgs24
    Poziom 21  

Powiem tylko tyle - Kingway - omijaj to z daleka - ciężko o części, zębatki olejowe plastik, sprzęgło mało kiedy osiągalne w sklepach itp, itd...

Lepiej kupić markową używkę, niż chińskie nowe badziewie.

Anglicy mają bardzo mądre powiedzenie:
    "Nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy."

0
  • #3 19 Sie 2012 17:13
    bambo225
    Poziom 12  

Znalazłem takie
    Kymco Grand Dink ale nie mogę znaleźć 50-tki i 2 t
    Peugeot Elyseo 125/50 zarejestrowany ładny może być
    KYMCO BET&WIN też super sprzęcik
    Gilera Runner 50 też spoko
    Kymco Super 9 wydaje mi się że ma małą kanapę jak na 2 osoby nie raz żoną bym podjechał i dlatego szukam z dużą kanapą skuterka .
    A co z ZIPP QUANTUM R LUB GT5

bo kupię i tak skuter który będzie najbliżej mojej okolicy.

1
  • #4 19 Sie 2012 18:19
    mscgs24
    Poziom 21  

bambo225 napisał:
    Peugeot Elyseo 125/50 zarejestrowany ładny może być

bambo225 napisał:
    ZIPP QUANTUM R LUB GT5

Te ja oglądałbym dla siebie.

0
  • #5 19 Sie 2012 18:35
    bambo225
    Poziom 12  

Zipp Quantum ma Chiński silnik dwusuwowy i to trzeba wziąć sobie do serca CHIŃSKI dla którego zabójcze są wysoka temp i wysokie obroty.

To teraz się zastanawiam nad quantumem tak w ogóle jest dużo plusów i minusów .

1
  • #6 23 Sie 2012 09:42
    xyro
    Poziom 23  

Ja tylko zapytam dlaczego nie chcesz czterosówa ?

0
  • #7 23 Sie 2012 13:33
    bambo225
    Poziom 12  

wolę dwusuwowy bo szybszy jest w mieście jak masz dużo świateł szybciej się rozpędza.

Silnik dwusuwowy pracuje zdecydowanie lepiej i bardziej ekonomicznie przy stałych obrotach i dużym obciążeniu, natomiast przy biegu jałowym praca jego jest nie równa Zdecydowaną zaletą tego silnika jest jego obsługa i naprawa, które są prostsze i tańsze niż w silniku czterosuwowym.
    Wadami czterosuwów są bardziej skomplikowana konstrukcja, droższe naprawy oraz trudniejszy tuning

0
  • #8 23 Sie 2012 20:20
    xyro
    Poziom 23  

W dwusówie to brał bym w takim razie coś starszego ale firmowego. Bo chińskie wynalazki trwałość mają mniejszą od poczciwej WSK'i czy rometa. Zdecydowanie piaggio czy peugeot będą odpowiednie. Ewentualnie możesz poszukać 125 cm z ogranicznikami. Silnik większy to i skuter raczej dla dorosłych, nie wiem jak teraz ale dało się to zarejestrowac na motorower kiedyś.

0
  • #9 24 Sie 2012 14:15
    bambo225
    Poziom 12  

mam jeszcze takie skuterki na oku oczywiście jak będą w pobliżu gdzieś

Magnus T-Rex: Niedoceniony turystyk

DŁUGOŚĆ/ SZEROKOŚĆ/ WYSOKOŚĆ: 2065/665/1175 mm

KYMCO BET & WIN 50

Wymiary Dł./Szer./Wys. (mm)

1940/700/1120

PEUGEOT ELYSTAR
    Wymiary: dług.-1900 szer.-720 [mm]
    PEUGEOT ELYSEO 50CM
    Wymiary: dług.-1900 szer.-720 [mm]

jeśli chodzi o piaggo to nie wiem który jest duży taki 2 osobowy one mają budowę taką inna i nie mogę dojść który jest duży

1
  • #10 28 Sie 2012 08:37
    qwerdt
    Poziom 9  

W miare duży i wygodny to gilera runner. W tej kwocie powinieneś znaleźć już coś w rocznikach 2001/2002 może 2003 jak utargujesz.
    Sam mam taki i po przesiadce z suzuki let's II jest ogromna różnica.
    Silniki w 50 są w miare trwałe jak się przy nich nic nie cuduje w stylu tuning mechaniczny ale nie tak trwałe jak czterosuwy. Z tym że czterosuw 50 to chyba tylko chińczyk a tego nie polecam, mało że mechanicznie klapa to jeszcze plastiki tandetne.
    Rejestracja 125 na 50 też kiedyś o tym myślałem ale jakoś strach przy ewentualnym wypadku.
    Zrobisz jak uważasz na pewno omijaj szerokim łukiem chińskie wynalazki.

Ps. Jak masz trochę znasz się na mechanice to większość rzeczy sam zrobisz może oprócz szlifu cylindra.

0