Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta główna ASRock P67 PRO3 czy B75?

Pure94 18 Aug 2012 19:19 3348 9
  • Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    andreneus
    Level 15  
    na b75 nie podkreci procesora.
    PeteSh
    Level 30  
    To jedyna wada na pięć zalet. Oczywiście wybór należy do kupującego.
    andreneus
    Level 15  
    Przeciez oczywiste jest to ze p67 jest lepsze.
    po 1. Podkrecisz procesor
    po 2. Tak samo obsluguje ivy
    po 3. tyle samo usb 3.0 , i 2 wiecej 2.0
    po 4. max pamiec 2133.
    po 5. Posiada RAID. b75 nie.

Jedyne czego nie ma to pci-e 3.0 ktore jest chwytem marketingowym.
    Kasek21
    Level 43  
    Z tych dwóch płyt to oczywiście P67.
    PeteSh
    Level 30  
    andreneus wrote:
    Przeciez oczywiste jest to ze p67 jest lepsze.
    po 1. Podkrecisz procesor
    po 2. Tak samo obsluguje ivy
    po 3. tyle samo usb 3.0 , i 2 wiecej 2.0
    po 4. max pamiec 2133.
    po 5. Posiada RAID. b75 nie.

Jedyne czego nie ma to pci-e 3.0 ktore jest chwytem marketingowym.

ad 1. nie każdy lubi, zdecydowana większość nie podkręca, komp żre więcej drogiego prądu, skraca się żywotność elementów
    ad 2. obsługuje ale nie tak samo, p6x jest chipsetem dedykowanym do Sandy Bridge
    ad 3. nie tyle samo i nie takich samych, usb 3.0 działa na p6x na dodatkowym chipie który podpięty jest do wolniejszej magistrali, dopiero na 7x jest natywna obsługa USB 3.0 (4 porty USB 3.0 + 8 USB 2.0)
    ad 4. ile kosztuje taka pamięć, która pójdzie na 2133?
    ad 5. nie RAID tylko fake RAID (softwarowy), w dobie SSD kompletnie bez sensu

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją. Ja wolę w sierpniu 2012 kupować rozwiązania z roku 2012. Jak ktoś woli te z 2011 to jego wola. Już pisałem, swoje racje przedstawiliśmy, a wybór należy do kupującego.
    Kasek21
    Level 43  
    PeteSh wrote:
    obsługuje ale nie tak samo, p6x jest chipsetem dedykowanym do Sandy Bridge

Wyjaśnij jak inaczej?

PeteSh wrote:
    nie tyle samo i nie takich samych, usb 3.0 działa na p6x na dodatkowym chipie który podpięty jest do wolniejszej magistrali

Pokaż mi kolego, że kontroler USB 3.0 w Z77 jest wydajniejszy od innego układu montowanego osobno na MOBO?
    PeteSh
    Level 30  
    Kasek21 wrote:
    Wyjaśnij jak inaczej?

Dowiesz się za 6 miesięcy z kolejnym cyklem Tick-Tock, gdy na rynku pojawi się Haswell.

Kasek21 wrote:
    Pokaż mi kolego, że kontroler USB 3.0 w Z77 jest wydajniejszy od innego układu montowanego osobno na MOBO?

Po pierwsze masz do dyspozycji 4 porty, a nie dwa (masz możliwość wyprowadzenia dwóch natywnych portów na front obudowy bez śmiesznych przejściówek na panel tylny). Po drugie osobna magistrala dla USB 3.0 i SATA (wyeliminowano wąskie gardło w postaci wspólnej PCI-E).

Po szczegóły i dalsze informacje zapraszam do dokumentacji i materiałów marketingowych Intela. Dla mnie EOT, bo na przepychanki forumowe szkoda mojego czasu. Pozdrawiam