Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LIEBHERR ICUS 30130 - przestała chłodzić i mrozić, ale pracuje i światła działaj

18 Sie 2012 21:27 3381 2
  • Poziom 2  
    witam wszystkich,
    od wczoraj zauważyłam że w zamrażalniku pojawiła się woda pod półkami..myślałam,pomyślałam że może ktoś nie domknął drzwi...i dostała się temp.która spowodowała rozmrożenie częściowe.
    więc wywaliłam dziś wszystko z dołu i mięso zawiozłam do schroniska:)
    wyłączyłam lodówkę w pozycji zero czekając na dokładne odmrożenie.
    umyłam ją i załączyłam na początek na poziom 3 bo zwykle wystarczało, potem SF i rzodkiewkę na dół.
    niestety ani nie chłodzi ani nie mrozi, światła się świecą, słychać jej pracę ale nie chłodzi..próbowałam już z korkiem, przekrecałam na inne poziomy i nic.
    teraz tylko zauważyłam że w środku na górze zrobił się szron na ściance i ponieważ nie ma dostatecznie niskiej temperatury, skrapla się pomału w dół...
    dziwne to zjawisko, lodówka ma 4 lata....
    co to może być...?
    proszę o pomoc, ew.jakiegoś magika....
    musiałam jedzenie wynieść do sąsiadów...ale tak się nie da funkcjonowac
    pozdrawiam!
  • Poziom 21  
    Niestety ale pachnie to nieszczelnością parownika. Wyłączyć obmacać plecy w komorze (tam gdzie się szroni). Po 10-15min pomacać ponownie.Naciskać mocno palcami na ściankę. Jeśli się ugina i słychać trzask puszczającego kleju gdy puszczamy. to oznacza koniec tej chłodziarki.
  • Poziom 2  
    witam,
    wczoraj nastawiłam ją na max i chłodzenie działa ale nie tak mocno jak zwykle, czyli jest osłabiona.
    teraz sprawdziłam ,zrobiłam jak Pan powiedział ale nie strzela nic.
    może jednak nie jest stracona skoro chłodzi?
    zamrażalnik nadal nic
    jeśli chodzi o jej pracę to słychać jednostajne mruczenie, tak jakby ktoś zatrzymał jakąś część w środku i zacieło się.
    nie pracuje jak prawidłowa lodowka, ale jest cicho...
    co dalej?
    mam zamiar w poniedziałek szukać specjalistę
    może Pan kogoś polecić do tej marki?
    a może Pan?
    dziękuję za pomoc....

Dodano po 1 [minuty]:

aaa i szron na plecach jak był tak jest z tym że więcej jego
    no ale dobrze że cokolwiek chłodzi...