Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - Ile pociągnie moje łącze ?

18 Sie 2012 22:25 1692 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Więc chciałbym się dowiedzieć jaką prędkość może obsłużyć moje łącze ? Linia TP
    Tu macie odczyt z NetiaSpota

Jeszcze jedno:
    Mam tego nieszczęsnego NetiaSpot'a i mam z nim problem:
    Zrywa jakby połączenie (jestem podłączony kablem) jest dioda biała potem czerwona po 1 min znów biała. Przeszkadza mi to w pobieraniu plików. Na modemie sagem 800. nie ma najmnieszych problemów.
    Mam też czasami taką sytuację że jest biała dioda ale nie ma internetu...
    Wersja oprogramowania: 5.4.8.2.45.1.8

PS:Jak co to sorka za błędy, jestem nowy na forum.

Z góry dzięki
  • Poziom 20  
    6Mbps spokojnie. Być może 10..
  • Poziom 36  
    MkBewe12 napisał:
    Zrywa jakby połączenie (jestem podłączony kablem) jest dioda biała potem czerwona po 1 min znów biała.
    Więc zrywa czy nie zrywa? Bo ta czerwona dioda to może być zerwanie synchronizacji, ale nie tylko.

A to jest niezwykle ważne dla prędkości, bo przy tym tłumieniu możesz mieć blisko 20 Mb/s (zwykle 17-20 Mb/s, konieczne ADSL2+ G.992.5 na centrali). Jednak router jest pesymistą (typuje ~6.3 Mb/s w G.DMT) co potwierdza kłopoty na linii (lub z routerem itp). Jeśli już obecnie rwie synchronizację to będą poważne kłopoty (bo na naprawę ze strony TP/Orange nie ma co liczyć).
  • Poziom 9  
    terrade napisał:
    MkBewe12 napisał:
    Zrywa jakby połączenie (jestem podłączony kablem) jest dioda biała potem czerwona po 1 min znów biała.
    Więc zrywa czy nie zrywa? Bo ta czerwona dioda to może być zerwanie synchronizacji, ale nie tylko.

A to jest niezwykle ważne dla prędkości, bo przy tym tłumieniu możesz mieć blisko 20 Mb/s (zwykle 17-20 Mb/s, konieczne ADSL2+ G.992.5 na centrali). Jednak router jest pesymistą (typuje ~6.3 Mb/s w G.DMT) co potwierdza kłopoty na linii (lub z routerem itp). Jeśli już obecnie rwie synchronizację to będą poważne kłopoty (bo na naprawę ze strony TP/Orange nie ma co liczyć).

Mam włączony router i zmienia status.
    Mam pytanie czy te problemy mogą być związane z tym że mam puszczony zwykły kabel a tak z 1 m przez routerem mam puszczony telefoniczny ? jest on łączony taśmą izolacyjną co mi się zabardzo nie podoba.
    I czy wymiana na kabel telefoniczny by coś pomogła ?
  • Poziom 20  
    MkBewe12 napisał:
    mam puszczony zwykły kabel a tak z 1 m przez routerem mam puszczony telefoniczny

Zakładam, że skończyłeś minimum podstawówkę więc napisz to raz jeszcze w języku polskim.
  • Poziom 9  
    Fakt. Zjadłem jeden wyraz.
    Więc tak:
    Kiedyś był telefon stacjonarny w drugim pokoju ale ojciec zrezygnował i wziął tylko internet.
    Żeby internet mógł dojść do mojego komputera było trzeba zrobić dziurkę w ścianie i puścić przez nią kabel (Madex Utp Powernet,ten kabel ma 6 lat) i ok.1 m przed komputerem kończy się i jest połączony z kablem telefonicznym (taśmą izolacyjną).
    I czy wymiana wszystkich kabli na jeden kabel telefoniczny by coś dala ?
  • Poziom 17  
    Takie kombinowane instalacje to nic dobrego. Proponuję zmienić, to nie jest duży koszt, a prawdopodobnie pomoże. Na ile? To już zobaczymy potem.
  • Poziom 9  
    Witam. Zmieniłem ten kabel i są takie parametry:

Miła Pani z Netii powiedziała że mogę mieć internet 20 Mb/s . Gdybym zmienił na ofertę na do 20 mb/s (teraz pozmieniali i jest też do 50 mb/s) i przełączyli mnie na Adsl2+ to czy jest możliwość na taką prędkość ?