Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y550 - rozładowywanie baterii

mightylord 18 Sie 2012 22:32 1212 0
    mightylord
    Poziom 2  
    Witam wszystkich. Mam nietypowy problem z baterią w laptopie, w listopadzie zeszłego roku laptop przestał ładować baterię byłem w kilku serwisach wszyscy mówili bez oglądania laptopa, że jak ma już 3 lata to bateria na bank do wymiany. W styczniu kupiłem nową oryginalną baterię ale to nic nie dało. Zaniosłem lapka do serwisu z oboma bateriami. Podobno wymienili moduł zasilania i coś robili na płycie głównej. Po tej naprawie bateria starczała na godzinę. Bardzo potrzebny mi był komp więc to olałem ale w maju znowu siadło ładowanie. W lipcu zaniosłem go do tego samego serwisu i odebrałem 2 dni temu. Ładowanie działa ale bateria starcza nadal na 70 minut max. Bez żadnego obciążenia sam windows. Co więcej windows pokazuje przy pełnym naładowaniu że bateria mu starczy na 4 godziny (jak był nowy to tak trzymała) batterybar pokazuje, że wystarczy tylko na godzinę dziesięć. Po tym czasie wyłącza się monitor i po 30 sek włącza i jeszcze 5 minut pochodzi potem siada już bez żadnej hibernacji jakby baterię wyjąć. Jeżeli chodzi o batteryMon to niby też bateria miała starczyć na 4h a wykres przez cały czas jest taki jak w obrazku (niestety loga nie może mi ten program zapisać) Lenovo y550 - rozładowywanie baterii
    Bateria ma pojemność 62 338mWh.
    I teraz mam pytanie czy to wina tej baterii? tego modułu wymienianego, tego co namieszali na płycie głównej? Czy windowsa? Może z widnowsem włącza się jakiś program wirus przez który podnosi użycie procka i szybciej przez to się bateria rozładowuje chociaż menedżer zadań pokazuje ok 8-10% użycia procka. Co mam zrobić bo nie bardzo mogę go znowu oddać do serwisu jak nie wiem czy z tą baterią jest wszystko ok?
    Z góry dziękuje za wszystkie rady, trochę się rozpisałem ale też chciałem to dość dokładnie opisać. :)