Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radeon HD 6770 - przeszkoda w instalacji karty graficznej

FreeG 19 Aug 2012 00:16 2334 5
 • #1
  FreeG
  Level 2  
  MÓJ PROBLEM:

  Stara karta graficzna uległa uszkodzeniu i musiałem kupić nową, bo obraz miał zakłócenia (poziome pasy) i był najgorszej rozdzielczości. Kupiłem HIS Radeon HD 6770. Odinstalowałem stare sterowniki (lub raczej próbowałem), zamontowałem nową kartę, włączyłem komputer. Ekran jest poprawny, bez zakłóceń, rozdzielczość wysoka. Zainstalowałem nowe sterowniki z płyty. Niestety choć obraz jest ok, to nie jestem w stanie obejrzeć filmu HD, lub chociażby włączyć wygaszacza ekranu, o jakiejś grze nie wspominając.

  W "menedżerze urządzeń" jedyna widziana przez komputer karta graficzna to "Standardowa karta graficzna VGA" - to, co było przedtem, ze starym sterownikiem i komunikatem "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Gdy wciskam "Odinstaluj sterownik", mam prośbę o ponowne uruchomienie komputera, by go usunąć, lecz po włączeniu jest z powrotem ten sam, datowany na rok 2006... Mam wrażenie, że komputer wciąż widzi starą kartę i trzyma stare sterowniki, których nie mogę usunąć. Pobierałem i instalowałem najnowsze sterowniki z internetu do Radeona HD 6770, ale co z tego, skoro według mojego komputera cały czas mam "Standardową kartę VGA" ze starym sterownikiem. Bez jakichkolwiek zmian.

  Nie znam się na tym. Chciałem zwyczajnie zamontować nową kartę, zainstalować sterowniki i pracować, a nie mogę. Proszę o pomoc i w miarę możliwości proste wytłumaczenie w czym problem. :?  - - -

  Parametry:

  Procesor: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9450 @ 2.66GHz 2.67GHz
  RAM 3,00 GB
  32-bity
  Windows Vista Home Premium

  Stara karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GT


  - - -

  Podsumowując, czyściłem pozostałości sterowników programem Driver Sweeper, komputer jednak wciąż pracuje na "Standardowej karcie VGA", starym sterowniku. Ja wciąż nie mogę choćby włączyć wygaszacza ekranu - komunikat "Nie można uruchomić wygaszacza ekranu, ponieważ wymaga on nowszej karty wideo lub jest niezgodny z akceleratorem Direct3D". Filmy tną, gry się nie uruchamiają. Nie mam pomysłu . :|
 • #4
  FreeG
  Level 2  
  WojtasJD wrote:


  Instalowałem dokładnie te z Twojego linku. Bez zmian.

  tronics wrote:
  Jeśli nie pójdzie z automatu możesz też spróbować ręcznie jak pokazałem innemu koledze w tym: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11221349#11221349
  temacie.


  Spróbuję tak zrobić. Dzięki za podpowiedź, jak będzie po wszystkim, napiszę czy problem znikł.

  Dodano po 43 [minuty]:

  @tronics, udało się. Dzięki za pomoc, wszystko jest jak być powinno.

  Pomogło ręczne wskazanie miejsca, gdzie jest już zainstalowany sterownik do nowej karty, zgodnie z linkiem jaki przesłałeś. Jeszcze raz dziękuję:)

  Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

  :!:
  To jednak nie koniec problemu... Karta pracuje, jest widoczna, wszystko się uruchamia, ale np. gry strasznie tną, wszystko w zwolnionym tempie, chociaż nie było z nimi problemu na starej karcie, a opcje grafiki ustawiłem na minimum.

  Czego to może być wina?
  Karta jest przecież nowa, sprzedawca powiedział, że lepsza niż poprzednia, a gry o których piszę działały bez zarzutu.
 • #6
  tronics
  Level 38  
  FreeG - regulamin zamieszczania obrazków - korzystamy z serwera elektrody - trzeba skrzynkę mailową odwiedzać i czytać uważnie ;) Screeny wczorajsze pokazują, że karta i sterownik działają prawidłowo. Karta na PCI-E 1.1 16x jak powinna na tej płycie. Problem widocznie jest gdzieś jeszcze.