Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką szlifierkę kątową kupić?

19 Sie 2012 09:35 18615 11
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie.
    Mam problem, otóż chciałbym zakupić jakąś dobrą szlifierkę kątową do 200-220zł. Wiem że za tą cenę może jakiegoś super sprzętu nie kupię, ale może coś doradzicie. Głupi byłem bo w tamtym roku kupiłem Black&Decker KG2000 Na tarczę 230mm i dałem ponad 300zł, nie powiem bo dobrze się sprawuje nie potrzebuję takiej dużej, gdybym teraz dołożył te 300zł do mojego budżetu miałbym sprzęt pierwszej klasy, no ale trudno.
    Zastanawiam się nad kupnem jakiejś na tarczę 125mm, bo chyba lepiej kupić na 125 niż 115, tak? Tylko nie wiem z jaką mocą potrzebuję, doradźcie coś. Zainteresowały mnie dwa modele:
    http://xarchiwum.pl/szlifierka-katowa-750w-125mm-skil-9222-grindcat-i1552701243.html

http://nini.com.pl/szlifierki-i-polerki/577-szlifierka-katowa-1200w-skil-masters-walizka.html

Z tym że ta druga to 115mm. proszę o opinie i propozycje innych szlifierek.
    Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    Moim zdaniem te dwie z linków to jakieś niepraktyczne w trzymaniu. Najlepiej jak byś sobie poszedł do sklepu i potrzymał w reku. Mi na przykład bosch zielony ( PWS 750-125 ) to koszmarnie leżał w dłoni nie poręcznie jakiś taki był ``nadymany``, bosch niebieski był lekko za gruby bym dobrze go trzymał w dłoni za to makita bardzo mi przypadła do gustu ładnie się trzyma w dłoni po prostu mam mocno ją uchwyconą. Kwestia wielkości dłoni a korpusu. Jak ją tnę to nie stosuję uchwytu dodatkowego ( rączki dokręcanej ) po prostu jedna dłoń szlifierka druga trzyma coś co tnę :D zaś te z linków twoich to tak mi wyglądają jak by były dwuręczne by coś zrobić to dwie dłonie zajęte trzymaniem tak jak w dużej 230mm. Tak więc najlepiej po sklepach pochodzić i dopasować sobie do dłoni jak leży dobrze to wtedy szukać w necie sklepu.
    Jak masz 230mm do grubszych prac to 125mm możesz kupić słabszą bo wiadomo że do drobniejszych prac jest, moja ma 710W i mi wystarcza do wszystkiego. O i teraz dowiedziałem się że już jej nie produkują :| http://www.makita.sklep.pl/szlifierka-katowa-125mm-9555nb-sztuki-tarcz-makita-p-110.html
    http://www.ebart.pl/index.php?k54,elektronarz...lifierki-katowe-tarcza-125-mm,,6,skil-masters
  • Poziom 10  
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, tylko wszystko pięknie, ładnie ale tak jak pisałem nie stać mnie na szlifierki które proponujecie bo po prostu nie mam tyle gotówki aby kupić taki sprzęt. Prosiłbym o jakieś modele które mieszczą się w moim budżecie, wiem że makita, dewalt, czy bosch to pożądne firmy ale jak dla mnie to za drogi sprzęt. Możecie coś innego polecić?

Dodano po 1 [minuty]:

Motronic napisał:

Przeczytałem te tematy już wcześniej a nawet wiele innych na temat szlifierek, ale nic ciekawego nie znalazłem, więc założyłem nowy temat.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Wyznaczyłeś sobie zakres ceny ok 200-220 zł, ten dewalt proponowany przeze mnie to tylko 50 zł więcej, tak samo z makitą zaproponowaną przez kolegę @zdzisiek1979 tylko 70zł różnicy, dołóż te parę groszy ale kup markowy sprzęt tym bardziej że nie jest to wygórowana cena, ale przynajmniej wiesz czego używasz,
    druga sprawa jest taka, że jeśli nawet uda Ci się coś zajeździć, dokupisz praktycznie wszystkie części na wymianę, a w narzędziach no-name i innych pokątnych firm jest z tym różnie, wierz mi że kupując coś po taniości płacisz dwa razy, bo żywotność tego taniego sprzętu nie jest duża

wiadomo, jeśli ktoś używa sporadycznie kątówki (czy innego narzędzia) aby coś uciąć, czy szlifować to będzie i te najtańsze wychwalał

tak na marginesie i bez obrazy ale kolego @pawełek1985 sugerujesz że ta zabawka jest trwalsza lub lepsza od Bosh'a czy Dewalt'a -tak z ciekawości jak długo nią pracujesz i jakie materiały obrabiasz.

ps
    Osobiście używam makity bateryjnej 18V po 5latach użytkowania szczotki tylko wymieniliśmy oraz dewalta 125mm 230V był kiedyś jakiś bosh ale ktoś miał lepkie ręce, obie maszynki w zależności od potrzeby tną ceramikę, cegłę i inne mury, pręty zbrojeniowe rury i przyznam że są dość solidnie eksploatowane

wybór należy do Ciebie, ale radziłbym posłuchać kolegów którzy doradzają Ci markowy sprzęt i/lub używają tego częściej niż od święta

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    elktro napisał:
    Wyznaczyłeś sobie zakres ceny ok 200-220 zł, ten dewalt proponowany przeze mnie to tylko 50 zł więcej, tak samo z makitą zaproponowaną przez kolegę @zdzisiek1979 tylko 70zł różnicy, dołóż te parę groszy ale kup markowy sprzęt tym bardziej że nie jest to wygórowana cena, ale przynajmniej wiesz czego używasz,
    druga sprawa jest taka, że jeśli nawet uda Ci się coś zajeździć, dokupisz praktycznie wszystkie części na wymianę, a w narzędziach no-name i innych pokątnych firm jest z tym różnie, wierz mi że kupując coś po taniości płacisz dwa razy, bo żywotność tego taniego sprzętu nie jest duża

wiadomo, jeśli ktoś używa sporadycznie kątówki (czy innego narzędzia) aby coś uciąć, czy szlifować to będzie i te najtańsze wychwalał

tak na marginesie i bez obrazy ale kolego @pawełek1985 sugerujesz że ta zabawka jest trwalsza lub lepsza od Bosh'a czy Dewalt'a -tak z ciekawości jak długo nią pracujesz i jakie materiały obrabiasz.

ps
    Osobiście używam makity bateryjnej 18V po 5latach użytkowania szczotki tylko wymieniliśmy oraz dewalta 125mm 230V był kiedyś jakiś bosh ale ktoś miał lepkie ręce, obie maszynki w zależności od potrzeby tną ceramikę, cegłę i inne mury, pręty zbrojeniowe rury i przyznam że są dość solidnie eksploatowane

wybór należy do Ciebie, ale radziłbym posłuchać kolegów którzy doradzają Ci markowy sprzęt i/lub używają tego częściej niż od święta

pozdrawiam

Aha, rozumiem. Więc jeśli tak radzisz to chyba jednak dołożę te kilkadziesiąt złotych i kupię markowy sprzęt. A oprócz tego dewalta mógłbyś coś jeszcze polecić, np z makity? I czy ten silnik 850W będzie wystarczający do sporadycznego używania?
  • Poziom 18  
    Z makity przy zbliżonej mocy to może coś z listy 9557/9558 będą trochę droższe niż D28139 dewalt'a ale są lżejsze i poręczniejsze przy podobnej mocy jak dobrze pamiętam, musisz sam wybrać co Ci bardziej leży no i oczywiście pozostałe parametry o ile mają jakieś znaczenie.

co do tych 850W -w zupełności wystarczy do typowych prac, tym bardziej że posiadasz tą dużą B&D'a jak by zaszła potrzeba uciąć coś większego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 36  
    Bierz tego Boscha Link, używam co prawda sporadycznie, ale nie narzekam i polecam za tą kasę.