Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - Kręci nie odpala błąd p0251, p1630 - sterownik pompy isuzu y17dt

19 Sie 2012 10:18 26616 7
  • Poziom 13  
    Auto zgasło bez powodu. Po próbach odpalenia zakończonych fiaskiem, zepchnąłem auto na pobocze i odczytałem błędy metodą gaz-hamulec (bardzo skuteczna i pomocna) Są 2 błędy:
    p0251 - Nieprawidłowa funkcja zaworu przelewowego (pompa wtryskowa)
    p1630 - Za wysokie/Za niskie napiecie zaworu przelewowego (Pompa Wtryskowa)
    Z tego co wyczytałem na forum to znowu padł sterownik, piszę znowu bo od ostatniej naprawy minął ponad rok i ok 15000km... Co jest nie tak i jak pozbyć się na zawsze problemu ze sterownikiem? Proszę nie pisać, że zatarł się nastawnik w pompie, bo to nie jest BOSCH VP44 tylko DENSO V5. Szperałem w internecie i nikt nie pisze o remoncie pompy (no chyba że go naciągneli a okazała się awaria sterownika pompy). Każdy kto ma problem z odpaleniem i ma błąd p0251 ZAWSZE naprawia sterownik i kończą się problemy. Jeżdżę autem ponad 4 lata, problem pojawił się po ok 3 latach no i teraz po kolejnym roku znowu wrócił. Czy ktoś wymieniał zawór przelewowy (spv)? Może on zaczyna się zacierać, stawia opór i przepala kondensator w sterowniku? Poglądowa fotka:

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Nie będę dyskutował czy Pan Jacek Grabowski zna się na rzeczy czy nie (dla niewtajemniczonych prawdopodobnie najlepszy autoelektronik w okolicy Warszawy http://www.elektronika.com.pl/). Skończyła się roczna gwarancja, a problem ze sterownikiem wrócił. Może ktoś by tak napisał co trzeba zrobić aby problem nie wracał. Na aukcjach jest multum "elektroników" co poprawiają zimne luty i już mamy "profesjonalną regenerację".
  • Poziom 13  
    A możesz napisać na forum co trzeba zrobić aby było dla potomnych? Forum raczej służy do jawnej pomocy innym i do dzielenia się wiedzą po koleżeńsku...
  • Poziom 13  
    Jakbym był elektronikiem to bym pomógł. Barter? OK, ale ja nie siedzę w tej branży... Zadałem pytanie i liczyłem na odpowiedź kogoś kto zna się na rzeczy, a nie na zbędną dyskusję...
    Foto (z internetu) rozebranego SPV:

Czy on może zatrzeć się przez paliwo? Tankuje na Orlenie. 1 awaria sterownika powstała po zatankowaniu cudownego paliwa Shell Diesel Extra i finał faktycznie był "extra"
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego, napiszę jawnym tekstem, nikt z nas nie zdradzi ci na forum tajemnicy zawodowej. Nie i już. Zarabiamy na tym pieniądze i mamy prawo. Zadzwoń do Pana Jacka Grabowskiego, może przyjmie w ramach reklamacji. To bardzo solidna firma.