Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32B530plw - Resetowanie pamięci

19 Sie 2012 10:46 2211 9
 • Poziom 11  
  Witam wszystkich fachowców!
  Rozebrałem telewizor i zastanawiam się jaką część wymienić,jak zresetować pamięć. Pisałem już wcześniej o problemie ale mój post trafił do kosza. Przypomnę dla tych którzy nie znają mojego problemu.Na mieszałem w ustawieniach serwisowych i telewizor nie chcę sie włączyć.Proszę administratorów żeby ten post nie trafił do kosza i proszę o pomoc jeśli jest ktoś w stanie pomóc.
  Proszę nie pisać żebym zaniósł telewizor do serwisu i ze nie trzeba było grzebać w menu serwisowym,bo to już słyszałem i wiem.Jeśli ktoś pomoże będę wdzięczny.Dzwoniłem do autoryzowanego serwisu Samsunga i powiedzieli ze mogą wymienić jakąś tam płytę-koszt 300-500zł:(Telewizor warty 600zł:)Wiem ze to da się zrobić za sto parę złotych i dla tego pytam...

 • Poziom 28  
  Jak za parę złotych to nieś do nieautoryzowanego zapłacisz ze 300 zł to będziesz miał parę złotych w kieszeni. Trzeba mieć odrobinę odwagi aby wypić piwo którego się samemu naważyło. Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Nikt pewnie nie powie jak samemu to naprawić bo każdy chcę sam zarobić.Ja jestem w stanie samemu to naprawić tylko potrzebuję wskazówek.Nie jestem takim pniakiem,mam ukończone studia informatyczne ale na telewizorach się nie znam.
 • Pomocny post

  Poziom 28  
  To nie jest tak kolego że nikt nie chce pomóc bo każdy chce zarobić.... Piszesz na forum gdzie specjaliści pomagają specjalistą, gdzie buduje się doświadczenie i wymienia się solucjami. Niestety piszą tu również "zwykli śmiertelnicy" nie posiadający wiedzy elektronicznej i doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu. Wielu z nas zarwało noce na trudnych przypadkach i życie nie polega na tym aby sobie narobić problemów a potem napisać na forum i worek z rozwiązaniami sam się rozwiąże. Nie ujmując twojej edukacji możesz mieć nawet doktorat z informatyki i matematyki a nie posiadając odpowiedniego sprzętu i doświadczenia nie podniesiesz tego TV do żywych. Przeanalizuj teraz proszę czy masz odpowiednie doświadczenie i sprzęt aby podejmować się tego arcytrudnego wyzwania gdyż założę się z Tobą kolego że wielu serwisantów z tego forum z dużym doświadczeniem miałoby większe lub mniejsze problemy z podniesieniem tego odbiornika nie uwłaczając ich dotychczasowym dokonaniom. Pozdrawiam
 • Poziom 11  
  Rozumiem.Nie mam odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie wiedzy a tym bardziej sprzętu.Zdaję sobie sprawę że to nie jest takie proste,jak to Pan ujął ,,podnieść TV do żywych" Nadmienię że dzwoniłem do kilku serwisantów w Białymstoku i żaden nie chciał się podjąć naprawy TV.Jedynie autoryzowany punkt samsunga.Ale jest nadzieja bo pewien inżynier elektronik powiedział żebym przywiózł do niego tv to naprawi tanio.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 11  
  Dziękuje za rady.
 • Poziom 43  
  PejoCorporation napisał:
  Nikt pewnie nie powie jak samemu to naprawić bo każdy chcę sam zarobić.Ja jestem w stanie samemu to naprawić tylko potrzebuję wskazówek,nie jestem takim pniakiem,mam ukończone studia informatyczne ale na telewizorach się nie znam.


  Doprawdy? I na tych studiach koledze nie wbili do głowy, gdzie konkretny znak ma być i dla czego tak, a nie inaczej?
  ]Regulamin pkt 3.1.13. Proszę poprawić swoje wiadomości!
  PejoCorporation napisał:
  Wiem ze to da się zrobić za sto parę złotych i dla tego pytam...

  No tak, za parę złotych się da.
  PejoCorporation napisał:
  Nie mam odpowiedniego doświadczenia w tym zakresie wiedzy a tym bardziej sprzętu.

  Ale w dziale dla fachowców to się temat zakłada. ;)
  To proszę sobie kupić programator, najlepiej wypasiony, tak aby się nie okazało, że ten tańszy nie da rady.

  Ponadto - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 11.
  PejoCorporation napisał:
  Ale jest nadzieja bo pewien inżynier elektronik powiedział żebym przywiózł do niego tv to naprawi tanio.

  Zatem to samodzielna naprawa, czy już nie? ;)
  itadek napisał:

  Jedyny najszybszy sposób to skopiowanie pamięci programatorem z takiego samego odbiornika i potem trzeba poustawiać w menu serwisowym wartości, które mogą się różnić.

  Tak? A której/których konkretnie? No ale gwiazdka się należy. ;)
 • Poziom 11  
  Próbowałem sam to naprawić ale nie jestem w stanie bo nie mam programatora...
  Zastanawiam się nad wymianą płyty Main.Jeszcze poczytam i jak uświadomię sobie że nie dam rady naprawić usterki sam to zostawię to fachowcowi.
  Dziękuję LCD-LED-PDP i itadek za zainteresowanie się moim problemem.
  Przepraszam mirex za napisanie postu w dziale dla fachowców:-)
  Temat zamknięty...Jak by ktoś chciał pomóc to proszę napisać na email.Mi nie wolno tutaj pisać bo nie jestem ,,FACHOWCEM"
  Pozdrawiam.
 • Poziom 43  
  Ależ wolno, w odpowiednim dziale. Na przykład w tym. Przy zachowaniu Zasad działu. Oraz przy zachowaniu minimum przyzwoitości w stawianiu znaków przestankowych. Jak przystało na wykształconego człowieka. ;)

  Model też producent tak zapisał, jak kolega?

  --------------------------
  Tak, podmiana płyty to jakieś wyjście. O ile będzie identyczna! Bo jak podobna tylko, choć laminat niby taki sam, to zaczną się znowu schody.
  A czy wyjście tańsze? Okaże się.