Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine CDA-9887R - Okresowa "niemoc" odtwarzacza CD

kusalek 19 Aug 2012 17:40 1059 0
    kusalek
    Level 10  
    Od jakiegoś czasu odtwarzacz zaczął szwankować. Po włożeniu płyty przez ostatnie dwa tygodnie nie chciała nawet wyjść za "szparki". Zabrałem Alpinkę do domu i podłączyłem na stole pod akumulator. Dwie podłączone kolumienki MDO pozwalały na kontrolę ew.odtwarzania przez CD. O dziwo podłączenie do aku pozwoliło na wyjęcie płyty i odtwarzanie następnych (chyba z 15-cie szt) łącznie z MP3(na CD). Nic sprzętu nie "ruszało" w sensie negatywnym. Za którymś razem po naciśnięciu "dużej" strzałki, w trakcie odtwarzania płyty CD nagranej MP3, nastąpiło wybranie innego podkatalogu z utworami na CD(takie mam wrażenie,nie mam instrukcji do tego radia, a samochód z nim kupiłem parę miesięcy temu i jeszcze do końca "nie rozgryzłem" podstawowych funkcji). Po skończeniu utworu nr. 1 z głównego katalogu, CD powinno przejść do podkatalogu i dalej odtwarzać. Niestety od tego momentu znowu nie miałem wykonania jakiejkolwiek funkcji w CD. Wciśnięcie Eject spowodowało tylko ciągłe wyświetlanie się takiego samego napisu na ekranie LCD, podświetla się na pomarańczowo mini switch na przedniej ścianie radia(pod panelem). Wyłączanie radia, odłączanie zasilania i ponowne podłączanie nic nie daje. Wypranie CD powoduje w dalszym ciągu j.w opisane. Rozłączyłem wszystko na noc, rano podłączyłem i......ponownie wszystko zadziałało. Znowu "bawiłem się jakiś czas odtwarzaniem, za którymś razem znowu wszystkie funkcje związane z CD uległy zablokowaniu. I znowu tylko świecił się klawisz Eject i to samo na LCD. Dzisiaj po nocy znowu się "odblokowało". Przy okazji dod.pytanie:na dole w małym otworze jest ukryty mini switch z lewej strony a z prawej jakieś płaskie gniazdo podobne do USB ale troszkę mniejsze i ma więcej styków. Do czego toto służy.
    Dziękuję za ew. pomoc w temacie.
    Marek