Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Atlanta 110. Poziom głośności.

19 Sie 2012 18:04 1776 6
  • Poziom 11  
    Witam posiadam radyjko blaupunkta. Zakres głośności w tym radiu standardowo 0-50. I mam takie pytanie, ponieważ moje radio gdy ma glośność 40 z glośników wydaje taką samą ilość decybeli co radia kolegów (JVC, Peiying) przy około 17 "kreskach". oni jednak skalę mają taka samą 0-50. oczywiście przy tych 40 juz jest dośc głośno.
    Ale moje pytanie jest takie czy to po prostu orginalnie jest tak w tym blaupunkcie że przy 40 jest taka sama głośność co przy innych (JVC, Peiying) przy około 17?
    Czy może to gdzieś z winy głośników czy też jakiegoś innego problemu nie z winy radia? Głośniki to tonsile 10cm 40W 4Ohm.

Zadaje to pytanie ponieważ wydaje mi sie dziwne ze wszyscy mają jeszcze duzy zapas mocy a w moim radiu jest dość niewielki?

Prosiłbym o podanie jakichkolwiek przyczyn tego jeśli jest to jakiś feler.
    Mile widziane opinie także innych użytkowników tego radia.

Po prostu chce wiedzieć czy taki jest standard czy coś u mnie w autku czy radiu jest nie tak jak powinno być.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jeśli przy maksymalnej głośności grają tak samo, to tak ma być.

Blaupunkt może mieć bardzo małe skoki głośności w początkowym zakresie, tak by komfortowo ustawić poziom głośności przy cichym słuchaniu. Pod koniec skali, różnica pomiędzy poszczególnymi skokami będzie coraz większa. Można to określić, jako logarytmiczna skala głośności.

Miałem tak samo w Panasonicu - od 0 do 30 głośność była "wystarczająca", by w ciągu ostatniej dziesiątki (30 do 40) zaczęła się zauważalnie zwiększać z każdym krokiem.

A co do tego porównania 40 kontra 17...zauważ, że w JVC jak i Peiyingu nie dojedziesz do końca skali, gdyż zniekształcenia zaczną się o wiele wcześniej.
  • Poziom 11  
    No w sumie u mnie też tak po lekku a potem coraz więcej sie zgłaśnia.

Po prostu dziwiło mnie to ustawienie skali. Że tu tak a tu znowu inaczej .

Właśnie jeszcze jedno pytanko. Skale mam 0-50 no i przy 40 gra dosyć głośno ale gdy zwiększe do 45 zaczynają się zniekształcenia. Czy sprawe mogą rozwiązać lepsze lub mocniejsze głośniki czy po prostu to juz jest max dla radia i dlatego zaczyna szumieć?
  • Poziom 20  
    Niestety, max dla radia. Spróbuj dać mniej basu, i wtedy zobacz kiedy zaczyna zniekształcać.
  • Poziom 11  
    ok. tak z ciekawości bo mam w nim 2 rca na wzmaka to jak zmniejsze bas to przez czincze też idzie mniejszy bas czy tam jest wszystko jak orginalnie i na wzmaku dopiero zmieniam?
  • Poziom 20  
    Regulacje w radiu mają wpływ również na wyjścia RCA.
  • Poziom 11  
    Dziekuje za porady. Radio elegancko ustawione + wzmacniaczyk cruncha tez.