Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai BH2 M200 - Nie zgrywa płyt DVD/BD-R na HDD

20 Sie 2012 08:48 3444 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy może któryś z forumowiczów miał do czynienia z recorderem blu ray Funai BH2 M200.
    Zakupiłem tą nagrywarkę i mam trochę kłopotów,otóż nie mogę przegrać płyt DVD na HDD,chociaż w specyfikacji jest
    napisane ,że jest taka możliwość.Napiszcie też co sądzicie o tej nagrywarce.Spróbowałem też nagrać na HDD płytę BD-R
    i lipa.Proszę o jakieś sugestie i ewentualne opinie.
    Poniżej we wlepce podaje inst. obsługi.
    Pzdr.
    Jeszcze jedną z niedogodności ,jest brak tworzenia menu płyt,który widziany byłby w innych odtwarzaczach :(
  • Poziom 9  
    Nie robiłem wprawdzie przegrywania płyt na HDD (z ciekawości zrobię eksperyment i umieszczę opis wyników w kolejnym poście) ale z HDD na DVD oraz BD-R tak i działało bez problemu.

Odnośnie menu płyty - w przypadku DVD menu (prosta "play-lista") jest tworzone i odczytywane zarówno na innym odtwarzaczu stacjonarnym jak i na komputerze. Natomiast BD nie miałem okazji sprawdzić na innej maszynie z wyjątkiem komputera i tam aplikacja Corela (Win DVD BD) nie czytała menu tylko od razu przeszła do odtwarzania pierwszego filmu.

Dodano po 2 [godziny] 47 [minuty]:

Okay, sprawdziłem przegrywanie z DVD na HDD i... u mnie niestety to samo:
    DVD-R nagrane na komputerze (Adobe Premiere Elements) - brak opcji kopiowania
    DVD-R nagrane na innej nagrywarce Funai - brak opcji kopiowania
    DVD-R nagrane i finalizowane na BH2-M200 - brak opcji kopiowania
    DVD tłoczone (seria BBC Earth) - brak opcji kopiowania
    BD-R nagrane i finalizowane na BH2-M200 - można kopiować
    niestety nie mam tłoczonej płyty BD, żeby tą opcję sprawdzić
    sprawdzę jeszcze (jak nabędę) DVD+R oraz +RW i -RW w kilku wariantach... dam wtedy kolejny wpis na ten temat.

Inne uwagi do tego urządzenia - najlepiej nagrywać na płytach BD-R (RE nie sprawdzałem) w trybie "wysoka" (windows 7 rozpoznaje to jako AVCHD) - w innych trybach (nawet w XP - program Corela rozpoznaje to jako MPEG2) pojawia się zauważalny "aliasing" krawędzi - szczególnie obiektów statycznych.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Mam pytanie odnośnie BH2M200
    W programie Pinnacle chciałbym wyeksportować materiał wideo jako AVCHD i nagrać go najpierw na płytę DVD a później na Bluray.
    Czy jest możliwość, abym taki plik z filmem AVCHD przegrał na dysk twardy BH2M200 a później zapisał go na różnych nośnikach?
  • Poziom 9  
    Robiłem taki eksperyment nie dalej jak w zeszłym tygodniu i ... kiepsko. Ani natywny plik z kamery (mts) ani plik o zmienionym rozszerzeniu na m2ts (podobno na LG to działa) nagrane na BD-R nie są odczytywane przez BH2M200. Dopiero płyta nagrana przy pomocy programu do "masteringu" video (w moim przypadku jest to akurat Cyber Link Power Director ale sądzę, że może być każdy, który tworzy płyty video (Pinnacle oczywiście też)) jako BD w standardzie AVC H264 (o ile dobrze pamiętam opcję kodeka) jest czytana bez problemu.
    Sprawdzę jeszcze, czy można to kopiować na dysk urządzenia i umieszczę kolejnego posta.

Dodano po 11 [minuty]:

No niestety z "masterowanej" płyty BD-R nie ma opcji kopiowania. Podłączę jeszcze kamerę po USB i sprawdzę taką opcję ale jak widać generalnie BH2M200 nie kopiuje płyt na dysk twardy... z wyjątkiem płyt nagranych na BH2M200 :-)
  • Poziom 2  
    bardzo mi pomogłeś swoją wypowiedzią. Dziękuję
    Niestety na tych rzeczach które mi najbardziej zależało nie da się zrobić na BH2M200.
    Muszę poszukać dobrego sposobu, aby finalne dzieło z Pinnacla - film zapisany jako obraz ISO nagrać na płytę DVD, żeby nie zacinało w odtwarzaczach klientów.
  • Poziom 9  
    nie wiem, co masz na myśli pisząc o zacinaniu (ja na ten przykład jako zacinanie traktuję również skoki obrazu przy panoramowaniu) ale wydaje mi się, że trzeba ustawić jak najwyższą prędkość "klatkowania" czyli 50i (ja ustawiłem 24p i obraz skacze przy panoramowaniu bardziej niż przy podłączeniu kamery bezpośrednio po HDMI do telewizora) - sprawdzę czy to coś pomoże. trochę też dziwi mnie zacinanie filmów przy nagraniu Pinnaclem - teoretycznie efekt powinien być bardziej przewidywalny niż z nagrywarki BH2M200 Funai'a (nagrywarka ma "na sztywno" wgrane jakieś kodeki, które nie do końca mogą być zgodne)

Dodano po 13 [minuty]:

P.S. Nie doczytałem Twojej ostatniej odpowiedzi do końca, przepraszam - z DVD powinno być dużo łatwiej niż z BD ale... pod warunkiem "zmasterowanego" materiału video. Poza tym dla DVD proponowałbym od razu zapisać materiał w mpeg2 jako "natywnym" dla tego standardu. Ja tak robię, a dla sprawdzenia odtwarzam na "starym" DVD playerze Pioneer (nawet nie ma HDMI) i jak działa to powinno działać wszędzie (drobna uwaga - płyty nagrane na Nero 9 na przykład nie odpalały się na tym sprzęcie). Poza tym AVCHD to fajny standard (sam w nim nagrywam) ale ma "podwarianty" typu AVCHD progressive i może nie być zgodny z każdym urządzeniem stacjonarnym.
    Mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    MirekTT2004 napisał:
    trochę też dziwi mnie zacinanie filmów przy nagraniu Pinnaclem - teoretycznie efekt powinien być bardziej przewidywalny niż z nagrywarki BH2M200 Funai'a (nagrywarka ma "na sztywno" wgrane jakieś kodeki, które nie do końca mogą być zgodne)

Źle się wyraziłem - filmy nagrane z Pinnacla chodzą ok, tylko czasami zdarza mi się, że jak wypalę płytkę DVD to film po prostu się zacina. Nie jest to jednak regułą. Nie wiem, czy to wina płyt, bo biorę z różnych źródeł czy nagrywarki, prędkości zapisu. Po prostu dostaję czasem informację od klienta, że film fajny, ale się przycina.
  • Poziom 9  
    Proponuję jak najniższą prędkość nagrywania i unikanie płyt typu "noname", w przypadku DVD różnica w cenie nie jest duża (co innego BD - poniędzy Sony a TDK prawie 100%).
    Ja osobiście dla DVD używam Verbatim'a dla "produkcji masowej" natomiast do archiwizacji... to różnie bywa (raczej HDD).
    Co do prędkości, to ma to znaczenie - mój kolega zrobił backup danych w firmie na płytach... o ile pamiętam typu "mediatech" na maksymalnej prędkości (DVD) i... po dwóch latach można je było odczytać tylko na jednym napędzie komputerowym w całej firmie!
    Ja natomiast zrobiłem kopie plików na podobnych płytach tylko na 2x i ... ostatnio po 7-dmiu latach odtwarzają się okay - zatem w moim odczuciu prędkość zapisu ma istotne znaczenie...

Dodano po 8 [minuty]:

P.S. Ja bym priorytety ważności ustawił tak:
    1. Jak najniższa prędkość zapisu (jak nie masz 100 płyt do wypalenia "na wczoraj" to nie ma się co stresować...
    2. Jakość płyt (nie muszą być topowe ale niech mają chociaż nazwę - kiedyś ze srebrnej typu kompletny "noname" oblazło mi lustro...
    3. Nagrywarka ? - ze znakiem zapytania, bo tu chyba powinien być najmniejszy problem - szczególnie, źe jak pisałeś - zjawisko nie jest powtarzalne... ja osobiście nigdy nie miałem problemu z tymi urządzeniami - jak działały, to działały do końca, aż się popsuły :-), używałem HP, TEAC, SAMSUNG
    Mam nadzieję, że tymi przydługimi wywodami nie "namieszałem" za bardzo
    Pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

P.S.2. Przy okazji zacinania - miałem kiedyś problem z płytą, którą kopiowałem z gotowego już materiału DVD - nic nie pomagało, dopiero "rekodowanie" przed powtórnym nagraniem pozwoliło pozbyć się efektu zacinania i gubienia klatek.