Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter S-Video -> SCART (EURO) - brak koloru

kitin. 20 Sie 2012 12:10 2391 4
  • #1 20 Sie 2012 12:10
    kitin.
    Poziom 2  

Witam wszystkich serdecznie!

Zakupiłem taki adapter http://allegro.pl/adapter-zlaczka-scart-euro-na-rca-chinch-s-video-i2548655402.html,, podłączam kabel S-Video od Xbox'a 360 (na X'ie ustawione PAL60 480p) i nie ma koloru. Sam obraz (ostrość) jest ładny tylko nie ma koloru.. Na PAL50 jest wszystko ok, tylko nie można grać w niektóre (a raczej większość) gry. Na wiki znalazłem coś takiego:

" Sygnał S-Video może być również przesyłany 21-pinowym uniwersalnym złączem SCART (popularnie nazywanym euro), ale ponieważ sygnał S-Video nie jest ujęty w standardzie SCART może zaistnieć konieczność przeróbki wtyczki euro (należy połączyć piny 15 i 20 kondensatorem ceramicznym o pojemności 470 pF, który odcina składowe stałe sygnału i zabezpiecza wyjścia przed uszkodzeniem), w przeciwnym wypadku uzyskany obraz będzie czarno-biały (brak sygnału koloru – chrominancji). "

Wie ktoś może jak przerobić taki adapter, aby był kolor? Jak mam niby podłączyć ten kondensator? Rozebrać wtyczkę i go jakoś nim przylutować te 2 piny w Scart'cie? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Michał

0 4
  • Mitronik
  • #2 20 Sie 2012 19:16
    Grigori310891
    Poziom 23  

Jaki tv ?

0
  • Mitronik
  • #3 21 Sie 2012 09:53
    kitin.
    Poziom 2  

Jest to LCD. Panasonic TX-L32S20E. Proszę nie pisać mi, że konsolkę mogę połączyć przez HDMI itp. Zależy mi tylko na S-Video :)

0
  • #4 21 Sie 2012 10:27
    Quamis
    Poziom 20  

Mialem podobny problem, tyle ze innym wtykiem: chinch na euro (nowy blueray + stary telewizor) serwisie powiedzieli mi, ze to wina kabli ("Problem leży prawdopodobnie w zbyt silnym sygnale z odtwarzacza.Wejscie telewizora jest przesterowane i obraz jest czarno-biały, czasem może się całkiem zatkać") i nie ma innej możliwości jak podłączenie przez HDMI. Musiałem kupić nowy TV... Co prawda nie jest to identyczny problem, ale być może coś wyjaśni...

Dodano po 3 [minuty]:

http://support.microsoft.com/kb/917304/pl

0
  • #5 22 Sie 2012 16:43
    kitin.
    Poziom 2  

Dobra, udało mi się rozwiązać ten problem. Nie wiedziałem, że będzie to taki banał :D
    ROZWIĄZANIE:
    Podłączyłem adapter pod inne wejście EURO w moim TV i ustawiłem sygnał obrazu z S-Video i wszystko jest ok. Pamiętajcie tylko, że nie wszytskie TV mają taką funkcję. Mój model TV to Panasonic TX-L32S20E i na nim to działa Pozdro

0