Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 32CS460 - Podłączenie wieży poprzez wejście Audio

walkmanowiec 20 Sie 2012 12:23 8196 13
  • #1 20 Sie 2012 12:23
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Witam, posiadam telewizor LG, który posiada następujące wejścia/wyjścia:

LG 32CS460 - Podłączenie wieży poprzez wejście Audio

oraz wieże Aiwa, która posiada komplet wejść/wyjść typu AUX na wtyczki RCA.

Mój problem jest następujący, chcę, aby dźwięk z telewizora szedł do wieży i wydobywał się z jej głośników. Jednak nie mam pojęcia jak mam to podłączyć. Posiadam także przejściówkę z gniazda SCART na gniazda Audio z przełącznikiem IN/OUT jednak, gdy mam tak podłączone to nie jest możliwe, aby np grać na konsoli podłączonej poprzez HDMI a dźwięk leciał w głośnikach. Muszę wybrać albo HDMI albo SCART. Jak sobie z tym poradzić?

0 13
  • #2 20 Sie 2012 20:41
    konrad0416
    Poziom 8  

witam mam ten sam TV i mam tez problem z dźwiękiem tylko z tym wyjątkiem ze chce podłączyć Kino domowe przez 2 RCA i tez mam z tym problem nie mam pojęcia jak przekierować dźwięk na te wej/wyj :P .. hm rozwiązałeś może już ten problem jakoś .. ???

0
  • #3 20 Sie 2012 20:44
    walkmanowiec
    Poziom 13  

mihal2002 napisał:
    walkmanowiec napisał:
    Jak sobie z tym poradzić?

Dane urządzenie podłączyć do wierzy!

Po pierwsze chyba "wieży". Po drugie JAK?
    Mając podłączoną konsolę pod HDMI a wieże pod Audio dźwięki i tak nie leci z głośników wieży. W przypadku programów telewizyjnych wszystko działa.

0
  • #4 20 Sie 2012 20:47
    mihal2002
    Poziom 43  

walkmanowiec napisał:
    Po drugie JAK?

Na wznak!
    Po pierwsze TV nie posiada WYJŚCIA audio!
    Po drugie dane urządzenie podpina się do wieży aby uzyskać dźwięk! Czyli konsolę!
    A dalej kombinuj. Opcja szukaj!

0
  • #5 20 Sie 2012 20:50
    walkmanowiec
    Poziom 13  

mihal2002 napisał:
    walkmanowiec napisał:
    Po drugie JAK?

Na wznak!
    Po pierwsze TV nie posiada WYJŚCIA audio!
    Po drugie dane urządzenie podpina się do wieży aby uzyskać dźwięk! Czyli konsolę!
    A dalej kombinuj. Opcja szukaj!

Złącze EURO posiada piny odpowiedzialne za wyjście AUDIO. Działa po podłączeniu samego TV do wieży, więc posiada złącze jednak nie w formie RCA. Widzę, że ktoś nie umie opanować podstawowych zasad netykiety, szkoda.

0
  • #6 20 Sie 2012 20:53
    mihal2002
    Poziom 43  

I cóż że jest wyjście z euro jak podpinasz po HDMI! Pomyśl zanim znów walniesz bana!
    W jaki sposób TV przetworzy sygnał audio?!
    Wyraźnie CI napisałem jak uzyskać dźwięk!

2
  • #7 20 Sie 2012 20:54
    h jaworski
    Poziom 39  

Kolega walkmanowiec zamieszcza złe zdjęcia bo jak już to robi się zdjęcie wszystkich gniazd a nie tylko 1 i kawałek 2 innych. Z tego co widać tv ma tylko wyjście cyfrowe dźwięku a wieża pewnie nie ma wejścia cyfrowego tak że aby te sprzęty połączyć trzeba my mieć przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy nie wiem czy takie są dostępne w 2 stronę są. Można też sygnał audio wyprowadzić z eurozłącza ale będzie to pewnie tylko sygnał ze źródeł analogowych. To co wudać na zdjęciu to wejście sygnału audio.

0
  • #8 20 Sie 2012 20:56
    walkmanowiec
    Poziom 13  

mihal2002 napisał:
    I cóż że jest wyjście z euro jak podpinasz po HDMI! Pomyśl zanim znów walniesz bana!
    W jaki sposób TV przetworzy sygnał audio?!
    Wyraźnie CI napisałem jak uzyskać dźwięk!

ok dziękuje za naprowadzenie ale nie trzeba krzyczeć.

Dodano po 1 [minuty]:

h jaworski napisał:
    Kolega walkmanowiec zamieszcza złe zdjęcia bo jak już to robi się zdjęcie wszystkich gniazd a nie tylko 1 i kawałek 2 innych. Z tego co widać tv ma tylko wyjście cyfrowe dźwięku a wieża pewnie nie ma wejścia cyfrowego tak że aby te sprzęty połączyć trzeba my mieć przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy nie wiem czy takie są dostępne w 2 stronę są. Można też sygnał audio wyprowadzić z eurozłącza ale będzie to pewnie tylko sygnał ze źródeł analogowych. To co wudać na zdjęciu to wejście sygnału audio.

robie dobre zdjęcia, bo poza dodatkowymi HDMI telewizor nie ma więcej złączy. Czyli potrzebowałbym wzmacniacz z cyfrowym wyjściem dźwięku?

0
  • #9 20 Sie 2012 21:00
    mihal2002
    Poziom 43  

walkmanowiec napisał:
    nie trzeba krzyczeć.

W tym wypadku TAK.

Dodano po 2 [minuty]:

walkmanowiec napisał:
    Czyli potrzebowałbym wzmacniacz z cyfrowym wyjściem dźwięku?

NIE.
    I jeszcze w jakim celu?
    TV nie posiada wyjścia audio!

0
  • #10 23 Sie 2012 00:00
    azisky
    Poziom 7  

My prości ludzie, czasami potrzebujemy prostego języka, żeby zrozumieć o co chodzi i liczymy, że ktoś jasno to wytłumaczy i pokaże nam światełko w tunelu... :)

To co Pan ma z tyłu odbiornika (to co widać na zdjęciu) to są wejścia sygnału: 3 pierwsze są do obrazu (VIDEO), dwa następne do dźwięku (AUDIO) opisane są one jako: COMPONENT IN
    Powyżej są wejscia HDMI (HDMI IN)
    Niestety nie ma żadnego wyjścia sygnału z odbiornika. (COMPONENT OUT)

Czyli krótko mówiąc, dźwięk w tym modelu TV wydobywa się jedynie z wbudowanych w nim głośników.
    Jeżeli będzie chciał Pan puścić sygnał przez dodatkowe głośniki to niestety trzeba kupić inny model TV, który ma WYJŚCIE AUDIO (AUDIO OUT).
    Mam nadzieję że teraz wszystko jasne :)

0
  • #11 05 Mar 2013 18:49
    Kolczan07
    Poziom 2  

Dźwięk z zewnętrznych głośników można uzyskać poprzez złącze EURO wystarczy przewód z EURO do RCA. Jednak tylko przy odbiorze z anteny przy odtwarzaniu z USB nie było nic słychać w głośnikach zewnętrznych tylko we wbudowanych (nie wiem jak to jest przy odtwarzaniu w hdmi) i regulacja głośności głośników zewnętrznych odbywa się za pomocą zewnętrznego wzmacniacza (wieży) regulacja odbiornikiem nie wprowadza żadnych zmian w głośnikach zewnętrznych, jedynie we wbudowanych. Pozdrawiam

0
  • #12 06 Mar 2013 03:25
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę poprawić załącznik/i/ link/i/ zgodnie z zasadami forum, link:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html

0
  • #13 06 Mar 2013 11:39
    Sl4V4
    Poziom 17  

TV jak już wyżej napisano, nie posiada wyjścia audio. Jedyna możliwość, aby z TV puścić dźwięk na wieżę, to euro\scart. Tylko że będzie to sygnał TYLKO analogowy z wbudowanego tunera.

Pisząc krócej - nie ma możliwości wysłania sygnału audio z TV na wieżę. Tym bardziej z wejścia cyfrowego przez wyjście analogowe.

0
  • #14 06 Mar 2013 19:33
    Kolczan07
    Poziom 2  

Najprościej byłoby wyprowadzić RCA z pinów 2 i 6 przewodu SCART i podłączyć konsole przez SCART a nie HDMI. Sygnał do wieży będzie wtedy podany bezpośrednio z wyjścia konsoli a nie z TV

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo