Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geforce 9500 GT - Przegrzewająca się cewka

20 Sie 2012 14:24 1665 11
  • Poziom 8  
    Witam.
    Geforce 9500 GT - Przegrzewająca się cewka Geforce 9500 GT - Przegrzewająca się cewka Geforce 9500 GT - Przegrzewająca się cewka

Otóż przegrzała sie mi ostatnio troche cewka, podczas oglądania filmu na ekranie wyskoczyło brak sygnału a jak zaświeciłem światło to pół pokoju w dymie było :D.
    Przypaliły sie sciezki jak na zdjeciach widac ale karta działa tylko cewka ma wysoką temperature i nie przypala płytki bardziej przez wiatraczek.
    I tu moje pytania :
    1. Dlaczego sie tak grzeje ?
    2. W jakiej cenie mozna kupic taka cewke ?
    3. Czy warto by było ją wymienic czy przez te sciezki karta długo nie podziala i lepiej nową kupic ?
  • Poziom 23  
    Jak dobrze widzę to i kondensator do wymiany.
  • Poziom 8  
    No tak, troche jest napuchniety ale nie wiem czy nie byl taki wczesniej.
    Tylko co z tymi ściezkami, opłaci sie wymieniac te czesci czy nie ?
    Byłem w serwisie to mi gosc powiedzial, ze sa spalone i ze sie nie podejma naprawy, ale skoro karta dziala to moze i sam bym sobie nowa cewke wsadzil i przy okazji ten kondensator. Problem jeszcze ze nie wiem jaka ta cewka bo opisana 1R0 tylko.
  • Spec od komputerów
    Zmierz średnicę drutu, nawiń tyle samo zwoji, zalakieruj i już masz nową cewkę. Drut oczywiście miedziany. Ale przyczyną jest najprawdopodobniej kiepski zasilacz. Kondensatory też do wymiany.
  • Poziom 23  
    w mojej opini uwazam ze wina tego iz cewka sie grzeje lezy nie w cewce, lecz gdzies po drodze do niej (np kondensator) nie mam schematu do tej karty. ale musisz oczywiscie nawinac/wymienic na nowa.
  • Poziom 8  
    Ok zrobie z cewką jak napisal tronic1, a co do przyczyny to bardzo mozliwe ze zasilacz bo to uzywany ze 4 lata DR-8400BTX to trza bedzie nowy zakupic
    ale kondensatorki tez wymienie i sie zobaczy .

Dodano po 4 [minuty]:

Dym byl bo sie plytka topila drucik sie tak nagrzal ze luty sie przytopily a ze katar mam i nie mam wechu dobrego i zgaszone swiatlo bylo to dopiero jak monitor zgasl to zauwazylem .

Dodano po 7 [minuty]:

Na razie wymienie te cewke i kondensatory , a jak bedzie sie grzalo dalej to kupie nowa.
  • Poziom 34  
    UrielF napisał:
    co do przyczyny to bardzo mozliwe ze zasilacz bo to uzywany ze 4 lata DR-8400BTX to trza bedzie nowy zakupic

Oj, trza będzie... Zasilacze Deer już nawet mają swoje miejsce w galerii na tym forum, zobacz tutaj, czwarta seria zdjęć od góry.
  • Poziom 8  
    ojojoj
    wlutowalem nowe kondesatory tylko na 10v
    ale stara cewka bo drut co go mialem okazal sie za gruby i musze poszukac odpowiedniego
    Geforce 9500 GT - Przegrzewająca się cewka
  • Poziom 9  
    toc jasno widac ze sa spalone
  • Poziom 13  
    To dobrze że kondensatory mają większe napięcie, stabilniej będzie karta pracować.
  • Poziom 8  
    Chyba juz nic nie zrobie, bo sie odkleiły blaszki tak jak na poprzednim zdjeciu pod cewka i z drugiej strony tez.
    Wlutowalem z cieńszego drutu 8 zwoji i mi z wiatraczkiem ~60℃ wychodzi na cewce.
    Zastanawiam sie jeszcze czy to nie przez to sie przypalila ta cewka, ze mialem podpiete PCI_12V na plycie. Normalnie nigdy to nie bylo podlaczone i jak podłaczylem teraz ...
  • Poziom 8  
    A wie ktos moze jaka temperatura powinna byc ?