Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F 1.6 16v - pompa hamulcowa jak sprawdzic

20 Sie 2012 15:31 11706 20
  • Poziom 8  
    jak zdiagnozować usterkę układu hamulcowego, naciskam pomału pedał hamulca na zapalonym silniku, pedał idzie w podłogę do końca, brak hamowania. Przy zgaszonym silniku taki sam objaw. Sprawdziłem szczelność układu hamulcowego wszystko ok, wymieniłem płyn, odpowietrzyłem i nic to nie dało. Co może być przyczyną?

Ps. wydaje mi się ze to wada pompy hamulcowej, jak sprawdzić czy jest ona sprawna.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 8  
    robokop napisał:
    Wykluczając nieprawidłowe odpowietrzenie.

układ został odpowietrzony prawidłowo nawet dwukrotnie
  • Poziom 10  
    wymień pompe i zobacz czy zadziała .
  • Poziom 36  
    Zdejmij zbiornik i w miejsce króćców wciśnij dwa przezroczyste sztywne wężyki i zalej je płynem. Jeśli podczas hamowania nie opada płyn, to pompa nie tłoczy.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 8  
    Pedał nie rośnie tylko przy powolnym naciskaniu idzie w podłoge
  • Poziom 36  
    jupik1234 napisał:
    Pedał nie rośnie tylko przy powolnym naciskaniu idzie w podłoge
    No to jak idzie w podłogę, a jest odpowietrzone, to pompa do wymiany.

A z wężykami już się nie chciało...
  • Moderator Samochody
    jupik1234 napisał:
    wydaje mi się ze to wada pompy hamulcowej, jak sprawdzić czy jest ona sprawna.

Zaślep jej wszystkie przyłącza, najlepiej odpowiednimi odpowietrznikami, jak nie to zaślepionymi kawałkami przewodów. Pedał wtedy powinien być twardy jak kamień. Jak będzie to podłączaj przewody z powrotem pojedynczo, aż trafisz gdzie jest babol. Stawiał bym raczej że samoregulacja z tyłu po prostu nie działa.
  • Poziom 36  
    ociz napisał:
    Stawiał bym raczej że samoregulacja z tyłu po prostu nie działa.
    Ale on wpada przy powolnym naciskaniu. Gdyby nie trzymały sprężyny samoregulatorów, to wpadałby nawet przy gwałtownym wciśnięciu.
  • Moderator Samochody
    A jak często wam się trafiały uwalone pompy? Mi tylko 2, i to w wyniku wycieku i nieudolnych prób odpowietrzania. Sama z siebie się nie zepsuje.
  • Poziom 36  
    Oj nie gadaj. W moim własnym żelazie pompa przepuszczała przy delikatnym hamowaniu. Jak depnąłem mocniej było wszystko w porządku. Choć wiem, że to sporadyczne przypadki.
  • Poziom 8  
    Przypadki różne się zdarzają pompa wyciągnięta i zamówiony zestaw naprawczy zobaczymy czy pomoże wymiana uszczelniaczy czy to jakieś inne ustrojstwo szkoda ryzykować zakup nowej pompy.
  • Poziom 22  
    Szkoda to w tym przypadku ryzykować swoim życiem, ale rób jak uważasz. Owocnej pracy życzę
  • Poziom 8  
    Dlaczego uważasz że ryzykuje życie czyżby zestaw naprawczy nie był ok skoro produkuja takie coś to chyba jest to bezpieczne a tak sobie pomyslałem ze jak to pomoże to wtedy kupię pompe bo tak nie mam pewnosci czy to wina pompy ryzykować zakup a potem sie okaże że to nie pompa i kasa pójdzie w błoto już raz tak mnie mechanik załatwił na kilka stówek wiec teraz jetem ostrożny
  • Poziom 39  
    ociz napisał:
    A jak często wam się trafiały uwalone pompy? Mi tylko 2, i to w wyniku wycieku i nieudolnych prób odpowietrzania. Sama z siebie się nie zepsuje.

Sama z siebie może nie ale ja już kilka pompek ham. czy sprzęgła wymieniłem bo albo przepuszczała (fakt, rzadko to było i chyba raczej powodem było naturalne zużycie) albo uszczelniacze tak spuchły że np nie wracał płyn do zbiorniczka albo tłoczek pompy nie cofał się całkowicie (tu raczej powodem tanie płyny marki "mieszalnia pod lasem").
  • Poziom 36  
    jupik1234 napisał:
    Dlaczego uważasz że ryzykuje życie czyżby zestaw naprawczy nie był ok skoro produkuja takie coś to chyba jest to bezpieczne a tak sobie pomyslałem ze jak to pomoże to wtedy kupię pompe bo tak nie mam pewnosci czy to wina pompy ryzykować zakup a potem sie okaże że to nie pompa i kasa pójdzie w błoto już raz tak mnie mechanik załatwił na kilka stówek wiec teraz jetem ostrożny
    Jeżeli rzetelnie opisałeś objawy, to diagnoza jest pewna, jeśli zaś nie, to już nie do nas pretensje...
  • Poziom 8  
    Objawy opisałem rzetelnie pompa została zregenerowana zestawem naprawczym hamulce odpowietrzone i wszystko narazie działa bez zarzutu
    wojtek2812 mnie przestraszył tym ze ryzykuje życie . Czy uważacie że taka naprawa pompy zestawem naprawczym jest niebezpieczna?
  • Poziom 37  
    To nie kwestia zestawu naprawczego, a umiejętności i wiedzy.
  • Poziom 8  
    Do naprawy został użyty zestaw naprawczy do po pompy hamulcowej.Pompa działa prawidłowo.Dziękuję za pomoc.