Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętarka podłączona pod xboxa !

damin20 20 Sie 2012 16:09 2703 8
  • #1 20 Sie 2012 16:09
    damin20
    Poziom 8  

Witam zależy mi na tym aby podlączyć wkrętarke akumulatorową sieciowo czyli na kable pod jakiś zasilacz nie posiadam zasilacza komputerowego ATX ale posiadam starego xboxa który ma wbudowany dysk twardy zasilany 12v i myslalem sobie żeby własnie pod to gniazdo podlączyć moją wkrętarke wiem ze to troche śmieszne ale może by zadziałało ;) tak to wszystko wygląda co wy na to ?

0 8
  • #2 20 Sie 2012 16:19
    elktromonter
    Poziom 14  

Zdjęcia mało mówią w tym wypadku. Najważniejszy jest pobierany maksymalny prąd przez wkrętarkę i maksymalny prąd jaki może dać zasilacz.
    Jeśli tu będzie zgodność w sensie że zasilacz daje prąd wystarczający czyli kolokwialnie mówiąc uciągnie wkrętarkę to nie ma przeszkód, z wyjątkiem napięcia (xbox daje 12V z tego co piszesz, a wkrętarka 9,6V). Szkoda na dłuższą metę by silnik pracował na podwyższonym napięciu, te 2,4 V to nie dużo ale zawsze może zmniejszyć jej żywotność.

0
  • #3 20 Sie 2012 18:55
    blueangel007
    Poziom 10  

12V uzyskasz podłączając wkrętarkę do + zółty - czarny i powinno wszytko ładnie śmigać

0
  • #4 20 Sie 2012 19:00
    karolark
    Poziom 40  

blueangel007 napisał:
    12V uzyskasz podłączając wkrętarkę do + zółty - czarny i powinno wszytko ładnie śmigać

Ta żebyś się nie żdziwił jak to ruszy :D
    jak każdy silnik duży prąd rozruchu i zadziała zabezpieczenie w psu :cry:

0
  • #5 21 Sie 2012 09:06
    BeneVaco
    Poziom 18  

Zadziała jeśli wkrętarka ma sprawny akumulator i będzie on służył jako bufor 12v z zasilacza wspomoże baterię i zapobiegnie spadkowi napięcia na baterii i zmniejszaniu się obrotów. Oczywiście prawdą jest że do całości zasilacz musi mieć odpowiednią wydajność...

0
  • #6 21 Sie 2012 12:06
    blueangel007
    Poziom 10  

Testowałem podłączenie silnika wycieraczek szyby samochodowej 12V do zasilacza PC.
    Silnik i zasilacz dał radę, dlatego sądzę, że z wkrętarką sobie poradzi, bo ona ma mniejszy silnik.

Tu filmik z Youtube jak przerobić zasilacz PC pod własne potrzeby.
    Link

0
  • #7 22 Sie 2012 00:34
    panti1801
    Poziom 14  

12V przy aku 9.6V może być za wysokie. Poza tym nie szkoda koledze tego xboxa? Jeśli "X" jest sprawny to proponuję wymianę, ja ocalę konsole, a kolega dostanie od mnie sprawny zasilacz ATX jako zasilasz.

0
  • #8 22 Sie 2012 10:13
    damin20
    Poziom 8  

xbox był przerobiony softmodem po odblokowaniu dysku wywala Error 05 chip by pomógł na ominięcie tego i konsola by chodziła ale nie chce mi sie już w to bawić mam nową konsole

0
  • #9 22 Sie 2012 23:13
    BeneVaco
    Poziom 18  

panti1801 napisał:
    12V przy aku 9.6V może być za wysokie. Poza tym nie szkoda koledze tego xboxa? Jeśli "X" jest sprawny to proponuję wymianę, ja ocalę konsole, a kolega dostanie od mnie sprawny zasilacz ATX jako zasilasz.

Nie opowiadaj głupot sprawdz jakim zasilaczem była oryginalnie ładowana bateria tej wkrętarki na 100% zasilacz był 12V

Naładuj sobie telefon komórkowy na 100% wyjmij z niego baterię znajdziesz na niej napis 3,7v a ładujesz ją ładowarką 5V lub USB 5V Zmierz napięcie na naładowanej w 100% baterii będzie w granicach 5V

0