Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b6 2,0tdi - czujkniki parkowania przód tył i problem z uruchomieniem

20 Sie 2012 17:01 20757 9
  • Poziom 8  
    Poszukuje pomocy z autem vw passat b6. auto jest po dzwonie, żona skasowała przód, wpadła pod outlandera więc wślizgnęła sie pod niego. Uszkodzenia zderzak, błotniki maska lampy pas przedni chłodnica klimy i interccolera, pozatym ok. Poskładaliśmy auto do kupy i zaczęły sie problemy, przy odpalaniu auta pojawiają sie komunikaty na przemian np: defekt kolumny kierownicy, albo błąd sterownika silnika, często też miga kontrolka od świec zapłonowych oczywiście przy wszystkich tych błędach jest problem z uruchomieniem silnika, po kilku próbach komunikaty znikają i auto normalnie można odpalić, na kompie pojawiają sie błędy zapisane - ABS, sterownika silnika itp, wszystkie opisane jako zwarcie do +B po usunięciu błędów nie ma do kolejnych problemów z odpaleniem. Problem mam też z czujnikami parkowania, jak auto kupiłem (rok temu) wiedziałem ze nie działaja czujniki ponieważ jeden przedni był uszkodzony, po podłączeniu komputera faktycznie wskazywał na uszkodzenie prawego przedniego czujnika. Dodam tylko że przy włączaniu wstecznego charakterystycznie krótko piszczał ale nie informował o przybliżaniu, tak samo było z przodem jak włączyłem na pulpicie przednie czujniki to tez tylko na chile sie odezwał brzęczyk. Postanowiłem więc przy robieniu przodu że zrobie to. Zamontowałem nową wiązke i czujniki i cisza, nawet nie załączy sie na chwile brzęczyk zarówno jak włączam przód jak i tył. A z pozycji komputera nie mogę już wejsc w system parkowania. Co to może być???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Jakie błedy w parktroniku????
  • Poziom 8  
    właśnie chodzi o to że teraz nie mogę sie w ogóle połączyc z parktronikiem tak jakby sterownika nie widział. tym samym urządzeniem przed dzwonem normalnie sie łączyłem z czujnikami
  • Poziom 35  
    Sprawdz bezpieczniki napewno jest spalony. Przypuszczam że zrobilo sie zwarcie na zasilaniu czujników
  • Poziom 14  
    zasilanie??

jak ok to sterownik poszedł
  • Poziom 36  
    damian-motoclub napisał:
    Co to może być???

Wszystkie masy w komorze silnika ( nie tylko punkty mocowań)
  • Poziom 8  
    tez przypuszczałem że to bezpieczniki, sprawdzałem przy aku i tam ok, skrzynka po lewej stronie kierownicy ok, gdzie on może być? coraz większe jaja z tym autem, dzisiaj montowałem chlodnice klimy po napełnieniu klima działa, za 15 minut odpalam auto i cisza wentylatory stoją klima nie dziala. No to komputer skasowałem bład niskiego cisnienia w układzie reszta ok, wentylatory niby sprawne, zrobiłem aktywacje climatronic, odpaliłem auto wentylatory działają nie wiem tylko czy to zbieg okoliczności czy kolejny problem który raz będzie raz nie i nie wiadomo dlaczego

Dodano po 2 [minuty]:

wszystkie kable wydaje sie że sa na swoim miejscu co masz na myśli piszac nie tylko punkty mocowań
  • Poziom 8  
    przejrzałem wszystkie bezpieczniki tak mi się wydaje i nic. Podłączyłem dzisiaj kompa i zrobiłem detekcje systemu pokładowego wypluł wszystkie błędy w tym błąd 01327 Jednostka sterująca asystenta parkowania - tylko nie wiem czy to dotyczy parktronika czy tylko asystenta a tego faktycznie w aucie nie mam. Jeszcze jedna być może ważna sprawa, zderzak założyłem od auta z asystentem parkowania który ma 6 czujek a ja miałem 4. Oczywiscie podłączyłem tylko 4 a pozostałe kable przy samej kostce odciąłem, zresztą próbowałem tez na starej wiązce przy składaniu auta i tez nic sie parktronik nie odzywał
  • Poziom 2  
    Witam podłącze się pod temat, mam podobny problem z czujnikami parkowania, a mianowicie mam czujniki z przodu i tyłu, po załączeniu nad głową czujników, led nie świeci i słychać długi pisk, po wrzuceniu wstecznego nic sie nie dzieje ale czujniki wszystkie "cykają",nie wyświetla sie żaden komunikat, nie mogę się połączyć z czujnikami w fesie, w inf can wyświetla - Węzeł czujnika parkowania (NSP): Nieobecny Węzeł czujnika parkowania (NSP): Nie aktywny, sprawdzałem bezpieczniki, wszystko ok. Autko to alfa 159 1.9 jtdm