Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie

antek221 20 Sie 2012 18:08 1137 13
  • #1 20 Sie 2012 18:08
    antek221
    Poziom 8  

Witam, mam pewien problem. Po naciśnięciu Powera, wiatraki zaczynają chodzić, natomiast kontrolka monitora mryga. Raz na 20 x po samym wciśnięciu Powera (bez restartu) kontrolka wreszcie po 15 sek się zapala i system startuje. Jeśli chcę odpalić szybciej, to pomaga reset(z 20 sek po wciśnieciu Powera) i system startuje. To dość uciążliwe. Dodam, że jestem po wymianie zasilacza (fakt używka, ale jest na 90 % dobry), bo dostałem tu takie wskazówki, że to raczej wina zasilacza. Po wymianie jest to samo... Dodam również, że nic nie grzebałem, modyfikowałem ani w BIOSie, ani nie podkręcałem podzespołów. Odpada także zamienianie kabelkow reset z Powerem, bo przy niż też nie grzebałem. Co to może być? Może to być wina crashu systemu? Bo już dawno bez antywira i formata. Czy może to byc bateria BIOSu? Nie wiem co może być innego. Proszę o pomoc...

0 13
  • #2 20 Sie 2012 18:17
    Kasek21
    Poziom 43  

Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!

0
  • #4 20 Sie 2012 20:32
    antek221
    Poziom 8  

Kasek21 napisał:
    Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!
    pełna konfiguracja tzn ? zasilacz nowy to ATX3000PNF noise killer, stary to Tracer MGB-400ATX.

Z nowego zasilacza startuje tak samo wlasciwie jak ze starego. Z tym że na starym na początku uruchamiał się po restarcie, potem po 2, a potem wcale. Na nowym uruchamia się po jednym restarcie w sumie. Próbowałem z 5 x, to raz odpalił normalnie ale to zaraz po zgaszeniu kompa i ponownym uruchomieniu. Kondensatory niektóre napuchnięte, niektóre z czarną kropką. Ale to do wymiany wszystkie? Czy uszkodzone? Bo jest razem na oko z 30, a napuchniętych (lekko) 5. Na ile % to te kondensatory?

0
  • #5 20 Sie 2012 20:34
    Dj Haker
    Poziom 35  

Zrób kilka zdjęć płyty głównej, bo nie wiem o jaką czarną kropkę Ci chodzi.

Ze zdjęć określę, które są do wymiany.

Jedno jest pewne - oba zasilacze to śmiecie i nie nadają się do zasilania Twojego komputera. Zainwestuj w coś wydajniejszego i markowego.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Pełna specyfikacja komputera to znaczy wypisanie wszystkich podzespołów Twojego komputera :) .

0
  • #6 20 Sie 2012 20:38
    Kasek21
    Poziom 43  

antek221 napisał:
    Kondensatory niektóre napuchnięte, niektóre z czarną kropką. Ale to do wymiany wszystkie? Czy uszkodzone? Bo jest razem na oko z 30, a napuchniętych (lekko) 5. Na ile % to te kondensatory?

Do wymiany uszkodzone kondensatory i reszta w tej samej lini zasilającej.

Pełna konfiguracja komputera (CPU, MOBO, napedy, grafika, itd).

Dj Haker napisał:
    Jedno jest pewne - oba zasilacze to śmiecie i nie nadają się do zasilania Twojego komputera.

Czemu Fortron PNF nie nadaje się do zasilania jego komputera?
    Czemu piszesz takie rzeczy nie znając konfiguracji komputera?

0
  • #7 20 Sie 2012 21:04
    Dj Haker
    Poziom 35  

Kasek21 napisał:
    Czemu Fortron PNF nie nadaje się do zasilania jego komputera?

Nie wiedziałem, że to Fortron. Nie znalazłem tego modelu w googlach, więc pomyślałem, że to także jakiś noname.

0
  • #8 20 Sie 2012 21:13
    antek221
    Poziom 8  

Jestem laikiem, ale myślę, że się nadaje, bo ma tylko:
    GeForce FX5500
    Ramu 512
    Procek AMD athlon.
    Płyta gigabyte, stara jak reszta podzespołów.

I nie mówcie, że nie opłaca się naprawiać, żebym kupił nowy, bo właśnie kupiłem laptop, gdyż potrzebne mi 2 PC, a na nowy stacjonarny mnie nie stać.

Ile może wynosić przylutowanie kilku kondensatorów? Bo nie chcę się bawić sam...

0
  • #9 20 Sie 2012 21:14
    Kasek21
    Poziom 43  

Daj zdjęcie płyty i uszkodzonych kondensatorów.

0
  • #10 20 Sie 2012 23:56
    antek221
    Poziom 8  

Inaczej nie mogłem. Do tego słaby aparat i błysk, ale mniej więcej widać...

Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie Gigabyte - Komputer uruchamia się po restarcie

IIII? :)

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

I co nie tak z kondensatorami?

0
  • #12 21 Sie 2012 18:45
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Inaczej mówiąc wymieniasz wszystkie uszkodzone oraz wszystkie te, ktore z uszkodzonymi połączone były biegunem dodatnim.

0
  • #13 21 Sie 2012 20:56
    Dj Haker
    Poziom 35  

Ten z czarną kropką także wymień.

Mają to być kondensatory o tej samej pojemności, najlepiej o tym samym napięciu, a jeżeli nie to może być inne ( ale tylko wyższe od standardowego ), z charakterystyką Low E.S.R .

Tyle z nich jest wylanych, że to z pewnością jest przyczyna usterki. Typowy wręcz objaw.

0
  • #14 21 Sie 2012 23:12
    antek221
    Poziom 8  

Czyli jak patrze, to najlepiej wymienić będzie wszystkie hehe :)

0