Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Play InternetPlay Internet
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z580 - problem z dzwiękiem i wydajnością

20 Sie 2012 20:10 2172 4
  • Poziom 1  
    Witam. Kupiłem kilka dni temu nowego laptopa Lenovo Z580 ( i5-3210M, 12GB ram, Intel HD 4000, nVidia GT 660M ). Przy zainstalowaniu systemu Windows 7 Ultimate 64bit, która zajęła mi prawie 2 godziny, co osobiście mnie zdziwiło, i pierwszym uruchomieniu zabrałem się za instalowanie wszystkich sterowników z płytki producenta, wtedy pierwszy raz zauważyłem, że komputer chodzi wolniej niż mój poprzedni, już 7 letni. Po zakończeniu instalacji wszystkich sterowników i wszystkiego z Windows Update, zrobiłem reset. Po włączeniu nic się nie zmieniło, komputer nadal chodził strasznie wolno, myszka reaguje po sekundzie, da się zauważyć spadki FPS nawet podczas przeglądania internetu, o oglądaniu filmików na YouTube mogę w ogóle zapomnieć, tak samo jak o oglądaniu jakichkolwiek filmów. Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem i ma na to jakieś rozwiązanie?
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 36  
    Wygląda na winę dysku. Przeskanuj go MHDD, zrób screena i wstaw tutaj.
  • Play InternetPlay Internet
  • Poziom 10  
    Cześć taki problem występuje w tym modelu, już kilka osób pyta sie mnie o rozwiązanie. Nie słuchaj kolegi bo dysk jest OK. Weź odkręć dolną pokrywę i wypnij np. 4GB Ram. Skoro masz 12GB to masz na pewno 4+8. Zobaczysz że praca laptopa będzie taka jak powinna. Przyczyna .... dopiero się tym zająłem.
  • Poziom 9  
    Przepraszam, że troszkę odkopuję, ale dotknął mnie ten sam problem.
    Ku mojemu zdziwienia, faktycznie okazało się że to zbyt duża ilość pamięci ram jest powodem niestabilnej i powolnej pracy laptopa. Z moich 16 gb wyciągnąłem jedną ósemeczkę i śmiga. Jednak ... jeżeli dołożę 2, 4 gb żeby troszkę powiększyć, dalej dzieje się to samo...

Jaki jest tego powód, dowiedział się tego już ktoś może? Problem z płytą główna? Gniazda pamięci? może z samymi kośćmi jest problem? Kurcze .. nurtuje mnie to strasznie. Niby płyta na 16 gb max, a tu jedynie 8gb żeby jakoś pracował laptop :(
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Jeżeli chodzi o rozbudowę tego modelu powyżej 8GB. Spróbuj zaktualizować system (wszelkie łaty i upgrad'y systemu). Później dołóż Ram. Powinno pomóc.