Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda felicia 1.3 MPi - okresowe spadki mocy

mkpl 20 Sie 2012 20:39 2952 6
  • #1 20 Sie 2012 20:39
    mkpl
    Poziom 37  

Witam

Trafiła mi się Fela bez LPG do naprawy z objawami okresowego mulenia. Silnik praktycznie nie wkręca się na obroty ledwo rusza "poddusza się" ale nie gaśnie.

Standardowo wymieniłem zzieleniałą wtyczkę map-sensora objechałem i objaw wraca ale rzadziej. Wystarczy wtedy ze podczas jazdy wyłączę i załączę silnik i ciągnie jak głupia. Więc wykluczam usterkę czujników.

Błędów brak, lambda oscyluje, tps podaje dobre napięcia.

Ostatecznie przeczyściłem lekko skorodowane masy na mcpersonie przy komputerze i jest chyba ok (nie zrobiłem długiej trasy).

W razie kolejnych problemów gdzie szukać usterki? Ładowanie też w normie

0 6
  • #2 21 Sie 2012 06:41
    emeryt2
    Poziom 42  

Co z ciśnieniem paliwa?

0
  • #3 21 Sie 2012 10:29
    mkpl
    Poziom 37  

Dziś sprawdzę ale wydaje mi się, że ciśnienie paliwa jest ok. Fela ciągnie pod samo odcięcie co przy uszkodzonej pompie paliwa było by niemożliwe.

0
  • #4 21 Sie 2012 12:40
    emeryt2
    Poziom 42  

Błędów żadnych nie ma , to zostało paliwo!
    Być możliwe ,że te zabiegi , pomogły.

0
  • #5 21 Sie 2012 13:54
    mkpl
    Poziom 37  

Nic dziś podczas jazdy usterka wróciła. Odłączyłem sondę lambda i pomogło auto jeździ jak na razie nie muli. Napięcie sondy 20 - 180mV wzrośnie do 200mV przy przegazówce (na odłączonej sondzie)

Wydaje mi się, że lambda ma gdzieś zwarcie od "temperatury" albo coś w tym stylu bo na vagu oscylowała ładnie a pomiar napięcia i eksperyment z sondą wykonałem tuż po pojawieniu się usterki.

0
  • #6 21 Sie 2012 23:52
    mkpl
    Poziom 37  

Nowa sonda kupiona. Sprzedawca zażądał, że mam ją sprawdzić na mierniku (nie wchodzi w grę test w aucie). Sprawdziłem tylko czy jest brak przejścia na samej sondzie i rezystancja grzałki 5 Ohm. Jest szansa coś jeszcze na "sucho" wybadać przed montażem?

0
  • #7 22 Sie 2012 14:30
    mkpl
    Poziom 37  

Fela naprawiona. Uszodzona sonda lambda (okresowo zwierała). Po wymianie auto jak nowe.

0