Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji.

20 Sie 2012 21:15 3996 4
 • Poziom 15  
  Witam.
  Zakupiłem płytę MPM i podłączyłem do prądu zgodnie ze schematem. Błysneło i płyta się spaliła. Kolejną płytę tej samej firmy podłączył elektryk z uprawnieniami i sytuacja się powtórzyłą. Okazało się że jest błąd w instrukcji. Tj inaczej powinno się podłaczyć niż w instrukcji. Opisane jest to na tej stronie :http://elektryk-trojmiasto.pl/podlaczanie_AGD.html

  Teraz płyta po włączeniu i próbie grzania wywala błąd E 0, który oczywiście w instrukcji nie jest opisany.
  Czy ktoś może jakoś pomóc?
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kolega zapomniał dodać dla mniej zorientowanych , że chodzi Mu o płytę ceramiczną indukcyjną . Jaki tam błąd podłączenia jest w instrukcji ? http://www.mpm.pl/pliki/189/MPM-60-IM-03_instrukcja.pdf N 3-4 zawsze razem , L1 i L2 razem jak jest jedna faza w mieszkaniu lub osobno do R , S lub T jak są dostępne na zasilaniu . Zero ochronne 5 zawsze żółtozielone .
 • Poziom 15  
  przewód neutralny to czarny i niebieski a fazowy szary i brązowy. w instrukcji jest zupełnie inaczej
 • Poziom 1  
  W płycie indukcyjnej MPM błąd w instrukcji jest spowodowany oznaczeniem literowym przewodów.Płyta ta składa się z dwóch oddzielnych modułów,które mogą działać niezależnie od siebie.Wynika stąd wniosek,że można ja podłączyć pod dwie fazy lub zwierając odpowiednie przewody po jedną fazę.
  II FAZY
  Strona A Strona B
  L1-faza kolor brązowy L2-faza kolor szary
  N1-zero kolor czarny N2-zero kolor niebieski
  I FAZA
  L razem kolory brązowy+szary
  N razem kolory czarny+niebieski

  Warto też zauważyć ,że tak właśnie przewody są spięte i oznaczone przy końcówkach.
  Przy niewłaściwym podłączeniu ulega uszkodzeniu tylko jeden moduł.Najczęściej uszkadza się tylko warystor,który kosztuje od 3 do 5 zł.Po wymianie tego elementu i właściwym podłączeniu płyta działa poprawnie.
  Jeżeli chodzi o migający symbol E lub E-0 oznacza on brak naczynia lub niewłaściwe naczynie.
  Na koniec pragnę dodać,że w przypadku płyt indukcyjnych warto zastosować wyłącznik główny,ponieważ płyty te go nie posiadają. MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji. MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji.
 • Poziom 15  
  Dzwoniłem na serwis lokalny to pani powiedzia mi ze gwarancja tego nie obejmie. Po telefonie do serwisu głównego przyznali ze poszła wadliwa seria i wyślą do mnie technika który nieodpłatnie to naprawi. Zobaczymy .