Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji.

zendenman 20 Sie 2012 21:15 3510 4
  • #1 20 Sie 2012 21:15
    zendenman
    Poziom 15  

Witam.
    Zakupiłem płytę MPM i podłączyłem do prądu zgodnie ze schematem. Błysneło i płyta się spaliła. Kolejną płytę tej samej firmy podłączył elektryk z uprawnieniami i sytuacja się powtórzyłą. Okazało się że jest błąd w instrukcji. Tj inaczej powinno się podłaczyć niż w instrukcji. Opisane jest to na tej stronie :http://elektryk-trojmiasto.pl/podlaczanie_AGD.html

Teraz płyta po włączeniu i próbie grzania wywala błąd E 0, który oczywiście w instrukcji nie jest opisany.
    Czy ktoś może jakoś pomóc?

0 4
  • #2 21 Sie 2012 01:42
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kolega zapomniał dodać dla mniej zorientowanych , że chodzi Mu o płytę ceramiczną indukcyjną . Jaki tam błąd podłączenia jest w instrukcji ? http://www.mpm.pl/pliki/189/MPM-60-IM-03_instrukcja.pdf N 3-4 zawsze razem , L1 i L2 razem jak jest jedna faza w mieszkaniu lub osobno do R , S lub T jak są dostępne na zasilaniu . Zero ochronne 5 zawsze żółtozielone .

0
  • #3 21 Sie 2012 06:34
    zendenman
    Poziom 15  

przewód neutralny to czarny i niebieski a fazowy szary i brązowy. w instrukcji jest zupełnie inaczej

0
  • #4 22 Sie 2012 11:51
    darek66d
    Poziom 1  

W płycie indukcyjnej MPM błąd w instrukcji jest spowodowany oznaczeniem literowym przewodów.Płyta ta składa się z dwóch oddzielnych modułów,które mogą działać niezależnie od siebie.Wynika stąd wniosek,że można ja podłączyć pod dwie fazy lub zwierając odpowiednie przewody po jedną fazę.
    II FAZY
    Strona A Strona B
    L1-faza kolor brązowy L2-faza kolor szary
    N1-zero kolor czarny N2-zero kolor niebieski
    I FAZA
    L razem kolory brązowy+szary
    N razem kolory czarny+niebieski

Warto też zauważyć ,że tak właśnie przewody są spięte i oznaczone przy końcówkach.
    Przy niewłaściwym podłączeniu ulega uszkodzeniu tylko jeden moduł.Najczęściej uszkadza się tylko warystor,który kosztuje od 3 do 5 zł.Po wymianie tego elementu i właściwym podłączeniu płyta działa poprawnie.
    Jeżeli chodzi o migający symbol E lub E-0 oznacza on brak naczynia lub niewłaściwe naczynie.
    Na koniec pragnę dodać,że w przypadku płyt indukcyjnych warto zastosować wyłącznik główny,ponieważ płyty te go nie posiadają. MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji. MPM-60-IN-03 - Błąd w instukcji.

1
  • #5 25 Sie 2012 15:24
    zendenman
    Poziom 15  

Dzwoniłem na serwis lokalny to pani powiedzia mi ze gwarancja tego nie obejmie. Po telefonie do serwisu głównego przyznali ze poszła wadliwa seria i wyślą do mnie technika który nieodpłatnie to naprawi. Zobaczymy .

0