Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung LE32M71B diagnoza uszkodzonej świetlówki

drechu11 20 Aug 2012 21:26 3180 5
    drechu11
    Level 12  
    Panowie mam niekompetentne pytanie mianowicie posiadam Telewizor LCD Samsunga model LE32N71B w którym to gaśnie podświetlenie po ok 1 sek napięcie 24V zasilające inverter jest cały czas nawet w chwilowym żarzeniu świetlówek nie spada więc zasilacz odpada, nie mam się co dotykać elektrolitów.
    Dziś dostałem inverter do tego odbiornika i po podstawieniu efekt ten sam , zauważyłem że na pierwszym i ostatnim transformatorku lekko przypaliła się izolacja.
    Moim zdaniem uszkodzona jest świetlówka.
    Chciałbym namierzyć uszkodzoną świetlówkę ,mam lcd panasonica też 32 cale z zbitą matrycą i jakbym wyjął świetlówkę z panasonica i po kolei podstawiał ją w miejsce świetlówek samsunga to namierzyłbym tą uszkodzoną w ten sposób?
    mirex
    Level 43  
    Zapewne tak. O ile parametry lamp zbliżone, a inwerter nie jest krytycznie zabezpieczony.
    Niestety, kolega nie zauważył, że tu obowiązują pewne zasady odnośnie identyfikacji sprzętu, o którym się dyskutuje. Regulamin i zasady działu.
    A tam również jest punkt 3.1.13. Może by tak nazwy pisać poprawnie?
    drechu11
    Level 12  
    W jaki sposób sprawdzić czy parametry lamp są zbliżone??
    Kcyś
    Level 19  
    drechu11 wrote:
    W jaki sposób sprawdzić czy parametry lamp są zbliżone??

W specyfikacji danego panela, datasheet.
    drechu11
    Level 12  
    Temat rozwiązany wyjąłem jedną świetlówkę z panelu Panasonica dolutowałem kable i wpinałem po kolei w miejsce świetlówek. W ten sposób namierzyłem uszkodzoną świetlówkę.
    Po wymianie świetlówki telewizor działa jak należy.