Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka VF0420 - trzaski z mikrofonu

20 Sie 2012 21:48 2565 13
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    Posiadam kamerkę:
    Creative Live! Cam Vista IM (VF0420)
    Ma ona wbudowany mikrofon i coś jest z nim nie tak, występuje jednostajny szum i trzaski.
    Próbowałem instalować inne sterowniki ze strony producenta ale to nie pomogło,
    Przyczyną nie jest raczej ukruszony kabel, bo jak nim ruszam to nie ma to wpływu na dźwięk. Dodam że obraz z kamery jest bardzo dobry, zależałoby mi na tym aby doprowadzić to do stanu umożliwiającego swobodną rozmowę przez skype.
    Macie pomysł jak to naprawić?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 16  
    +20dB boost. Odfajkuj tą pozycję.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym że w menadżerze Realteka ten mikrofon nie jest widoczny, ponieważ jest urządzeniem audio USB ( kamerka jest podłączona tylko przez kabel USB)
    Jedyne opcje do jakich doszedłem to przez Mikser - urządzenia do nagrywania, tu wybieram mikrofon i mogę zmniejszyć poziom głośności nagrywania. Ścisza to jednak zarówno szumy jak i mnie.
    To ta kamerka
    @Johny - gdzie jest opcja o której mówisz

System to Windows 7 64bit
  • Poziom 16  
    Alek5s napisał:
    Problem polega na tym że w menadżerze Realteka ten mikrofon nie jest widoczny, ponieważ jest urządzeniem audio USB ( kamerka jest podłączona tylko przez kabel USB)
    Jedyne opcje do jakich doszedłem to przez Mikser - urządzenia do nagrywania, tu wybieram mikrofon i mogę zmniejszyć poziom głośności nagrywania. Ścisza to jednak zarówno szumy jak i mnie.
    To ta kamerka
    @Johny - gdzie jest opcja o której mówisz

System to Windows 7 64bit

Ps. Czy w oprogramowaniu samej kamerki nie ma opcji zmiany głośności? Również mam Creative Live Cam Vistę tylko model oddzielny z mikrofonem.
  • Poziom 9  
    Tak jak pisałem mogę jedynie w zakładce "Poziomy" ściszyć mikrofon ale zakłócenia nie znikają. Niestety nie mam takiej opcji Johny
  • Poziom 16  
    Pomysły rodem "na odległość mi się kończą" kurde molek. Widać, że masz nadwrażliwość tego mikrofonu. Wystarczy spojrzeć na zielony słupek.

format domyślny, widzę, że masz nie możliwy do zmodyfikowania w tym oknie co mnie dziwi. Intuicja mi podpowiada, że przy takim próbkowaniu efekty jakie słyszysz są naturalne - mówiąc prosto - dźwięk rodem z gramofonu. Ja w tym oknie mam coś takiego:

Ps. Wyłącz ten FrontMic zupełnie i przetestuj ponownie.
    Ostatni pomysł - możesz wyłączyć mikrofon w kamerce i użyć tego drugiego ?
  • Poziom 9  
    Mikrofon w kamerce to jedyny jaki mam, ten FrontMic to tylko oznaczenie gniazda.
    Znasz może jakiś programik który dałby mi możliwość redukcji szumów tak jak to robi sterownik realteka?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie, nie znam i wątpię by to miało jakikolwiek sens. Czy w oprogramowaniu do kamery nie ma opcji ustawień dla jej mikrofonu? Ten mikrofon Realteka co raportuje, że jest wyłączony to co to?

Przeleć jeszcze diagnostykę "rozwiąż problemy z nagrywaniem dźwięku"

• Poziom 9  
    Wszystkie pozostałe urządzenia są "oczekujące na podłączenie".
    Oprogramowanie kamerki ma opcje dotyczące tylko kamerki, to jakiś starszy model jest.
    Rozwiązywanie problemów nic nie znalazło.
    Chyba pozostaje mi przelutować mikrofon na jakiś zastępczy i sprawdzić czy to jego wina
  • Poziom 16  
    Może sprawdź kamerkę na innym komputerze... wiem tylko, że moja live cam ma sterowniki tylko do visty. Zainstalowałem ją jakoś do góry kołami też na siódemce.
  • Poziom 9  
    Sprawdziłem i jest to samo, wszystko wskazuje na to ze to po prostu wina uszkodzonego mikrofonu
  • Poziom 9  
    Kamerka ma już swoje lata, jest używana