Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Splitter podziału uprawnień SAT - skrętka UTP jako przewód systemowy

Damian060709 20 Sie 2012 22:53 1827 10
  • #1 20 Sie 2012 22:53
    Damian060709
    Poziom 12  

Witam.
    Rozprowadziłem sobie instalację SAT. do każdego pokoju jest dociągnieta skrętka oraz koncentryk.
    Wszystko wychodzi z pomieszczenia na strychu, gdzie będzie w skrzynce multiswitch, splitter oraz router.
    w pokojach skrętki zakończone gniazdem RJ45.
    Wiadomo, że do splittera wchodzą wtyki RJ11, chciałbym, żeby to ładnie wyglądało, to chciałbym dać patchpanel RJ45 cat.5 do ktorego podpiąłbym wszystkie skrętki idące od dekoderów. Od patch panela mostek RJ11-Rj11 do splittera. Czy takie rozwiązanie zda egzamin? oczywiście kolejność żył,ktore będą potrzebne do splittera będzie zachowana. Chciałbym takie rozwiązanie, gdyż w każdej chwili mogę skrętkę zamiast do TV wykorzystać do internetu,kable będą troszke zamaskowane.
    Co o tymmyślicie? będę wdzięczny za każdą sugestię.
    pozdrawiam

0 10
  • #2 20 Sie 2012 22:59
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Do dzieła...

0
  • #3 20 Sie 2012 23:36
    Damian060709
    Poziom 12  

Czyli będzie hulało:) dzięki za odpowiedź ;)

0
  • #4 20 Sie 2012 23:37
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Damian060709 napisał:
    Czyli będzie hulało:) dzięki za odpowiedź ;)

Nie, nie będzie hulało...

0
  • #5 23 Sie 2012 16:48
    lukashb
    Poziom 39  

Uzasadnij kolego dlaczego nie? Czy w splitterkach używa się takiej modulacji, że potrzeba kabla skręconego ze sobą? Chyba nie, leci na zwykłym telefonicznym dwuparowym. Czyli na jednej skrętce w pokoju i puścisz internet (4 kable) i splitter (pozostałe 4). Pozdrowienia.

0
  • #6 23 Sie 2012 16:56
    irekr
    Moderator

Może trochę informacji o samym sprzęcie, jakie dekodery, jaki system podziału, czy to jest klasyczny multiroom czy inne rozwiązanie?...

0
  • #7 23 Sie 2012 20:29
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

lukashb napisał:
    Uzasadnij kolego dlaczego nie? .

hulać - (http://sjp.pwn.pl/slownik)
    1. «spędzać czas na hucznych zabawach lub pijatykach»
    2. «o wietrze: wiać we wszystkich kierunkach z dużą siłą»
    3. «o myślach, uczuciach: występować bezładnie»
    4. daw. «poruszać się bezładnie we wszystkich kierunkach»
    5. daw. «grasować, napadać, kraść»

Jakoś żadne z powyższych nie wyczerpuje znaczenia: ta instalacja będzie działać poprawnie

0
  • #9 23 Sie 2012 22:50
    Damian060709
    Poziom 12  

moze inaczej to wyjasnie. wiadomo,ze do splittera potrzebny jest przewód tel. 4 żyłowy. ja położyłem sobie wszędzie skrętke. teraz w szafce podlaczam je do splittera. mogę je bezpośrednio podłączyć, wybrać 4 żyły,zarobić rj11 i wpiąc do splittera. Ale chcę dać po drodze patch panel. i to wszystko.
    jesli chodzi osprzęt to nie mam jescze wybrany, ale będą to standardowe dekodery cyfry+ splitter wirelink.
    gniazdo rowniez będzie zarobione 4 zyłami. położyłem skrętkę,gdyż dzisiaj jest tam tv z cyfra+, jutro żona powie,że chce mieć tam biurko i PC. więc zarabiam odpowiednio gniazdo oraz od nowa skrętkę w patch panelu. zgadza się?
    Nie chodzi mi w żadnym wypadku, żeby kombinować po jednej skrętce splitter i net.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. /Olek II/

0
  • #10 23 Sie 2012 23:02
    lukashb
    Poziom 39  

Tak czy inaczej możesz dać na ścianie gniazdo RJ11+RJ45 i zrobisz dwie pieczenie na jednym ogniu. Inaczej mówiąc internet podpinasz do RJ45 do złączek 1,2,3,6 i resztę (4 kable masz wolne) dajesz na splitter. Będzie działać i net i C+. Na Patch-panelu rozszywasz to na RJ45 internetowe i tam dajesz router, a reszta do serwera karty C+. Ale chyba już wiesz o co chodzi dalej. Pozdrawiam.

0
  • #11 23 Sie 2012 23:22
    Damian060709
    Poziom 12  

dzieki kolego. Mam juz gniazda rj45. chodziło mi tylko o to, czy mogę wstawić "po drodze" patch panel,w obawie o ewentualne problemy(straty) w przesyle ;)
    chyba złe słowo użyłem na początku tematu :)
    dziekuję za odpowiedzi,pozdrawiam.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. /Olek II/

0