Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus EeePC 1005PE - Nie uruchamia się, ładowarka dziwnie mruga

21 Sie 2012 11:03 4248 3
  • Poziom 2  
    Netbook, którego używam od około 2, może 3 lat głównie sporadycznie i podczas wyjazdów przez około 2 tygodnie leżał odłączony od zasilania, na skraju wyczerpania baterii nie ładowany. Po 2 tygodniach gdy podłączyłam go do ładowania nie chce się ładować, co więcej nawet po wyjęciu baterii nie uruchamia się.

Gdy ładowarka jest podłączona do kontaktu, ale nie jest podłączona do komputera to dioda ładowarki(ta mała niebieska na ładowarce, nie mylić z tą na laptopie) świeci ciągłym niebieskim światłem tak jak zawsze, ale gdy podłącze ją do komputera to przygasa, tak że praktycznie przestaje świecić i lekko mruga w sensie raz świeci ciut mocniej raz ciut słabiej(ale nigdy tak mocno jak odłączona od komputera).

Pożyczyłam ładowarkę od kolegi od tego samego modelu - to samo, sprawdziłam jeszcze jedną ładowarkę - identycznie.

Pożyczyłam od kolegi jego baterię, która była naładowana - nic, mój laptop nie uruchamia się w ogóle, po podłączeniu ładowarki do laptopa z baterią kolegi dzieje się to samo - mruga dioda na ładowarce.

Moja ładowarka normalnie ładuje i uruchamia jego komputer. Tak samo gdy moja bateria jest w jego komputerze to jego komputer działa normalnie.

Próbowałam trzymać długo przycisk startu, kombinowałam mocno, no ale nic się nie dzieje.

Wynika z tego, że moja ładowarka jest ok, moja bateria jest ok, ale coś się stało z komputerem... Tylko co się mogło stać skoro leżał niepodłączony i nieużywany przez nikogo prze ten cały czas? Co mogę zrobić? Co to może być?
  • Poziom 2  
    Samodzielna naprawa w moim przypadku odpada, myślałam, że to może kwestia czegoś prostego, a tutaj widzę moje umiejętności zostają daleko w tyle :(

Ktoś się może orientuje ile taka naprawa powinna kosztować około? Jestem z Poznania jeśli to cokolwiek da :)

Dziękuje za odpowiedź Miecho18.
  • Poziom 22  
    Witam,

To wszystko zależy od tego co zostało uszkodzone oraz ile serwis za wymianę od Ciebie skroi. Moim zdaniem powinno mieścić się w zakresie 50-200zł. Powyżej tej ceny lepiej samemu kupić sprawną płytę główną i ją wymienić.

Pozdrawiam