Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co lepiej wybrać - słabe kino domowe czy samo Blu-ray i kiedyś kino domowe...

PiotrWawaNet 21 Aug 2012 11:59 5991 6
    PiotrWawaNet
    Level 13  
    Poszukuję porady dot. zakupu - potrzebuję zakupić odtwarzacz Blu-ray ale jednocześnie kusi mnie kino domowe z wbudowanym odtwarzaczem - lecz jak wiadomo zestaw kina domowego za ok. 1000zł. jest dość słabej jakości więc czy warto go kupować czy nie?

Odtwarzacz Blu-ray: Samsung BD-E6100
    http://www.euro.com.pl/odtwarzacze-blu-ray/samsung-bd-e6100.bhtml

Kino domowe np.: Samsung HT-E4500
    http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/samsung-ht-e4500.bhtml

Ma to być podłączone do Samsung 40ES5700.

Pomóżcie w wyborze :D

Dzięki.

Pozdrawiam,
    cirrostrato
    Level 37  
    Najpierw dobrze się zastanów, co będziesz odtwarzał na tym Blu-ray, zabawa tania nie jest, szwagier kupił bo miał wolną kasę a teraz leży i się kurzy. Dodatkowo szczerze doradzę: w dzisiejszych czasach kupowanie czegokolwiek elektronicznego na zasadzie ,,teraz kupię to a potem dokupię resztę'' jest trochę bez sensu, sprzęt starzeje się w kosmicznym tempie, potem coś nie pasuje do czegoś , oprogramowanie w wersji wyższej nie współpracuje ze starym sprzętem itd.....Kup kino domowe, za niewiele czasu ewentualnie kupisz nowy/inny sprzęt, co kilka lat i tak do wymiany.
    PiotrWawaNet
    Level 13  
    Jak to co będę oglądał na Blu-ray - filmy oczywiście w jakości Blu-ray oraz DVD i DviX'y :) Zakup odtwarzacza DVD chyba jest już nie opłacalny - dlatego chcę zakupić Blu-ray. Czemu uważasz się nie opłaca się dokupować?
    Ja wcześniej napaliłem się dość na kino domowe ale pomyślałem sobie, że jak zepsuje się coś w jednej obudowie to tracę dwie rzeczy a jak mam oddzielnie to wtedy w razie awarii pozostaje tylko jedna rzecz :)
    Hucul
    Level 39  
    Ja w tym celu kupiłbym konsolę PS3 i miałbym dodatkowe funkcje ;)
    PiotrWawaNet
    Level 13  
    nie potrzebuję konsoli PS3 tylko odtwarzacz Blu-ray tylko pytanie czy z wbudowanym aplitunerem i małymi głośniczkami czy oddzielnie Blu-ray i oddzielnie kino domowe (kiedyś) ;)
    Hucul
    Level 39  
    W takim razie porównaj sobie obraz z tej samej płyty puszczonej ze zwykłego kina i z konsoli. Divixy i inne skompresowane formaty Playstation również odtwarza dużo lepiej od zwykłego DVD playera. Sam pozbyłem się odtwarzacza Philipsa po porównaniu z konsolą :)
    PiotrWawaNet
    Level 13  
    Hucul wrote:
    W takim razie porównaj sobie obraz z tej samej płyty puszczonej ze zwykłego kina i z konsoli. Divixy i inne skompresowane formaty Playstation również odtwarza dużo lepiej od zwykłego DVD playera. Sam pozbyłem się odtwarzacza Philipsa po porównaniu z konsolą :)

Hucul, dlatego rozważam czy zakup kina domowego to dobry czy zły pomysł ;) - może lepiej kupić tańszy odtwarzacz - różnica ceny pomiędzy odtwarzaczem a PS3 jest już spora, a praktycznie to samo dostanę - nie planuję grać :)