Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

edsim51 -assembler - sterowanie motorem za pomocą klawiatury

binarny 21 Sie 2012 12:57 2115 1
  • #1 21 Sie 2012 12:57
    binarny
    Poziom 6  

Witam, zmagam się z napisaniem programu, który będzie sterował motorem za pomocą klawiatury, cyfry odpowiadają liczbie obrotów, zaś gwiazdka i krzyżyk za kierunek obrotów. Wyobrażam sobie napisanie tego porogramu w nastepujący sposób. Pierwsza część programu wyszukuje, czy któryś z klawiszy został wciśniety, druga część to pętla, w której jeżeli gwiazdka wciśnięta to kierunek obrotu w prawo i skacz do kolejnej pętli w której klawisze będą miały przypisaną ilość obrotów, jeżeli klawisz gwiazdki nie wciśnięta nie nie rób nic, oraz druga pętla z krzyżykiem, analogiczna do poprzedniej. Nie wiem jak przypisać poszczególnemu klawiszowi liczbę obrotów oraz jak wykonać poszczególną liczbę obrotów. Nie wiem także jakich rozkazów do tego użyć. Czy mój tok rozumowania jest poprawny ?

• #2 21 Sie 2012 17:05
    excray
    Poziom 38  

1. Wprowadzasz cyfry a program wprowadza je do bufora jednocześnie sprawdzając czy wduszony klawisz nie jest gwiazdką albo krzyżykiem. Jeśli nie skocz do 1
    2. przetwarza ciąg znaków na liczbę
    3. W zależności od ostatniego przycisku (gwiazdka albo krzyżyk) program wykonuje zadaną liczbę obrotów.

W pobraniu warto sprawdzić sens wprowadzanych danych (00034* to w końcu 34 obroty a nie 00034 bądź wduszona sama gwiazdka/krzyżyk bez cyfr). Ewentualnie również zadbać o prezentację na wyświetlaczu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME