Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Orange - Linia telefoniczna nie jest podłączona do modemu

marecki2 21 Sie 2012 14:38 1377 1
  • #1 21 Sie 2012 14:38
    marecki2
    Poziom 1  

Witam. Nie znam się za bardzo na tych sprawach więc opiszę to po swojemu.
    Mam internet orange freedom 1mb. Miałem modem ZTE ZXDSL 852, a od niedawna mam router(drugi komp w domu). Sąsiad ma również orange freedom z tym że modem jego to A-100 Siemens. Wczoraj przestał mu działać internet, dioda ADSL miga cały czas. Podczas próby połączenia wyświetla się napis Linia telefoniczna nie jest podłączona do telefonu. Sprawdzałem ten kabel i jestem pewien że wszystko jest podłączone. Wziąłem mój stary modem ZTE, ale dzieje się to samo. Zauważyłem, że w tej białej kostce, która z jednej strony ma wejście do kabla ADSL do modemu, a z drugiej strony leci kabel aż do telefonu(więc jest to mikrofiltr?) w środku jest kilka kolorów kabli, z czego biały kabelek leci z kabla z telefonu i ma 2 koncówki, nie są one do niczego podłączone, nawet do wejścia do kabla adsl(reszta jest) więc myślę, że to ma coś do rzeczy. Jak uważacie?

0 1
  • #2 21 Sie 2012 14:46
    Heinzek
    Specjalista Sieci, Internet

sprawdź czy telefon ma sygnał w gniazdku. Jeśli brak to posprawdzaj instalację w domu może gdzieś kabelek przerwany. Jeśli jest dzwoń do operatora i zgłoś awarię.

0