Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz

makcom 21 Aug 2012 14:57 4452 11
    makcom
    Level 12  
    Witam

Posiadam w naprawie TV PANASONIC TX-L22X20E - ma uszkodzony zasilacz. Uszkodzony tranzystor i dioda zenera.
    Model tranzystora można bez problemu odczytać, a diody nie da sie w żaden sposób odczytać.
    Być może ktoś dysponuje schematem zasilacza TNP0EP017 i pomoże w ustaleniu jaka to dioda.
    Przesyłam też fotki by ułatwić identyfikację elementu - DOKŁADNIE CHODZI O DIODE OZNACZONĄ D7107.

Prosze w miare możliwości o pomoc.
    TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz TX-L22X20E - uszkodzony zasilacz
    lisek
    Service technician RTV
    Ponieważ jest to chassis GLP25, ale posiadam tylko manual do 42" i tam jest inny zasilacz .
    Może przez analogię z tego fragmentu
    - u Siebie weż ołówek i rozrysuj swój układ ,potem porównaj

makcom
    Level 12  
    Witam

"przeryłem" neta - myśle ze może to być DIODA 1N748A.

Jesteś wstanie coś powiedzieć, czy mam racje?
    mirex
    Level 43  
    Lisek, a co ten fragment schematu ma wspólnego z tematem?? A w szczególności z diodą D7101 w zasilaczu na obrazkach? Chodzi Tobie o D837? I co z tego, skoro inny scalak i .... durnowate nazwy Panasonica dla popularnych elementów? I tak nie wiadomo co to za dioda!
    Chyba, że masz jakieś katalog nazwy Panasonic > nazwy świat. ;)
    Mam dość "miłych" wspomnień z Sharpem i nie mam ochoty na poszukiwania. I tak pewno oficjalnie niedostępne nic!

makcom wrote:
    "przeryłem" neta - myśle ze może to być DIODA 1N748A.

Po pierwsze - myślę, że to jednak początek nowego zdania, a więc ...?
    Po drugie - na jakiej podstawie tak przypuszczasz? Jakieś konkrety?

a) - tej diody może nie być, a układ musi działać. Pełni tylko funkcję zabezpieczenia dla wejścia IS (kontrola prądu) układu FA5571. To tak na szybko i niedokładnie analizując zdjęcia. A ponieważ próg zadziałania IS to 2V, więc możesz mieć rację, że będzie zener w okolicach 3V.
    b) - jeśli była zwarta, to bardzo mnie ciekawi co z rezystorami równoległymi do niej, a także z elementami w bramce tranzystora.
    lisek
    Service technician RTV
    Potem zobaczę z ta diodą .
    Możesz porównać z innymi aplikacjami IC od PFC :
    L6561 = L6562 = TDA4863
    lub FA5501, =* L6561, po niewielkiej przeróbce(pisałem na forum)

makcom
    Level 12  
    Witam ponownie

Dziękuje za zainteresowanie moją sprawą - starałem się zdjęcia zrobić bardzo dokładnie.
    Jutro jeszcze wykonam pomiary pozostałych elementów, wizualnie wyglądają "dobrze", ale nie twierdze że wszystkie są OK.

pozdrawiam
    mirex
    Level 43  
    lisek wrote:
    Możesz porównać z innymi aplikacjami IC od PFC :
    L6561 = L6562 = TDA4863
    lub FA5501, =* L6561, po niewielkiej przeróbce(pisałem na forum)

Lisek, ale po co? Czy standardowo w różnych aplikacjach stosuje się diody Zenera w układach kontroli prądu tranzystora wykonawczego? A jeśli są nawet, to jakaż to analogia?? Poza tym tam chyba nie o PFC chodzi, a o stby. ;)
    I po co jakieś wspominki o przeróbkach? Co tu jest do przerabiania i po co? Miałeś na urlopie odpocząć i poprawić się. :) I co. :)

Dodano po 2 [minuty]:

makcom, masz to sobie rozrysować! W tym przypadku lisek ma rację. I wiele stanie się jasne.
    Nie licz na to, że ja na zdjęciach widzę dokładny układ połączeń. Mogę się mylić. ;)
    makcom
    Level 12  
    Siedze i walcze z tym i sprawdzam "podpowiedzi".

Być może "mirex" masz racje - sprawdzam aplikacje układu 5571 i tu nie ma analogii jednoznacznej do mojego zasilacza, mam na myśli uklad zabezpieczający.

Posprawdzam reszte elementów dokładnie, a pózniej poszukam diody zgodnie z tym co pisałem i jakiś podobny tranzystor.
    O efektach napewno napisze.

pozdrawiam
    lisek
    Service technician RTV
    Popatrz (bez owych tajemniczych oznaczeń P. )

FA5571 (72,74,73)? to standartowy IC ,controler do zasilaczy (nie dla PFC )
    makcom
    Level 12  
    Witam po małej przerwie - Wymiana tranzystora, dioda zenera 5,1V - niby nic wokół nie uszkodzone - zasilacz nie odpalił / tranzystor ponownie uszkodzony a także dioda /. Zamówiłem jeszcze układ NCP1207 / nie ma 5571 /, powymieniam ponownie i zobacze co sie bedzie działo - dam znac.
    pozdrawiam

Dodano po 18 [minuty]:

A dodam, że trafił w moje ręce podobny zasilacz od SONY, też na układzie 5571. Czekam na układ i zaczne "bój" od nowa. Wyniki zmagań podam do wiadomości.