Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skoda octavia kombi - mrugające podświetlenie szafy i konsoli

21 Sie 2012 15:51 4791 21
  • Poziom 8  
    witam
    Mam problem z migającym / dyskoteka / podświetleniem szafy i konsoli środkowej w skodzie oktavi kombi 1,9tdi agr 2002.Co może być przyczyną ?
  • Poziom 42  
    Zegary do naprawy lub wymiany...
  • Poziom 31  
    Czasami przyczyną jest potencjometr do regulacji intensywności posświetlenia lub włącznik świateł .
  • Poziom 8  
    Witam
    Dyskoteka w dalszym ciągu jest a dodatkowo zagineło podświetlenie konsoli
  • Poziom 42  
    Ale co zrobiłeś w tej sprawie?
  • Poziom 8  
    witam
    Nic , po prostu zorientowałem się że było a teraz nie ma.Bezpiczniki sprawdziłem
  • Poziom 31  
    Znajdz i podmień potencjometr podświetlenia i włącznik świateł .
  • Poziom 42  
    psilos1 napisał:
    podmień potencjometr podświetlenia

Chyba mylisz modele samochodów...
  • Poziom 31  
    autoas napisał:
    psilos1 napisał:
    podmień potencjometr podświetlenia

Chyba mylisz modele samochodów...

Miałem kiedyś podobny problem w Golfie 4 -a te samochody sa niemal identyczne technologicznie .
  • Poziom 42  
    No ale jak chcesz podmienić taki potencjometr natężenia podświetlenia w Octavii?
  • Poziom 31  
    autoas napisał:
    No ale jak chcesz podmienić taki potencjometr natężenia podświetlenia w Octavii?

W classicu nie było,ale w ambiente jest- nie wiem czy to jakieś wyposażenie dodatkowe ale jest .
  • Poziom 8  
    witam
    Tak to jest wyposażenie ambiente.Wymiana tych elementów to wielka rewolucja? czy też dla masterkowicza w domowym sposobem dam radę?
  • Poziom 29  
    Wyłącznik świateł, w którym jest potencjometr natężenia podświetlenia wymienia się ok 30s.
  • Poziom 8  
    witam
    Potencjometr podświetlenia zegarów i konsoli znajduje się w parze z regulacją pochylenia snopu świateł głównych ,natomiast włącznik świateł krótkich i drogowych jest oddzielnie.
    Pytanie który dowymiany ?
  • Poziom 42  
    guud napisał:

Pomijając celność podpowiedzi mojej czy innych, po tym pytaniu stwierdzam, że nie masz zielonego pojęcia o "elektryce" w samochodzie i nie jesteś w stanie prawidłowo opisać usterki ani cokolwiek samemu sprawdzić...
    Podjedź do jakiegoś elektronika samochodowego niech ci sprawdzi, potrwa chwilę i na pewno nie zapłacisz dużo ... a sam narażasz się na niepotrzebne koszty
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    guud napisał:

Pytanie pozostaje otwarte, Ty masz auto, Ty możesz tylko sprawdzić napięcia.
    Rada Kolegi wyżej jest bardzo trafna.
  • Poziom 8  
    Witam
    Sprawdzę u elektryka .dzięki
  • Poziom 8  
    Witam
    Zdemontowałem przelączniki winowajcą był ściemniacz zrobiłem zworkę i jest OK swieci na max ale nie mruga.W dalszym ciągu nie mam podświetlenia pokręteł ciepło - zimno nawiew i kierunek nawiewu chociaż podświetlenie popiolki jest.Bezpieczniki spr.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Żarówki sprawne?
  • Poziom 8  
    Padły by wszystkie w jednej chwili bez reakcji topików ? Jak dostać się do tych żarówek ? o ile to są żarówki a nie diody
  • Poziom 31  
    Witam kolegę ,też miałem kiedyś taki problem .Rozkopałem połowę auta a wystarczą do tego kombinerki .Wystarczy tylko wyciągnąć pokrętło od regulacji szybkości dmuchawy pociągając je do siebie kombinereczkami (przez szmatkę żeby nie porysować!)i tam ukaże się mała żaróweczka 3 minuty i po problemie .Pozdrawiam .
  • Poziom 8  
    Przyczyną braku oświetlenia konsoli była przepalona żarówka