Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych poprzez RCA

ksiazkie 21 Sie 2012 16:04 1545 2
  • #1 21 Sie 2012 16:04
    ksiazkie
    Poziom 6  

Witam i z góry zaznaczam, że jestem laikiem...

Chcę podpiąć tylne głośniki komputerowe (zestaw 5.1) poprzez gniazda RCA.

Wygląda to tak, że instalacja w ścianie jest normalnymi kablami głośnikowymi (czyli 2 przewody, "czarny i czerwony"). Natomiast kable przy głośnikach zakończone są wtykami RCA (cinch) i nie bardzo chcę je niszczyć. Znalazłem gniazdka ścienne RCA, ale takie przelotowe czyli potrzebuję "od tył" również wtyk RCA - i tu pierwsze pytanie: "Jak (o ile się da) podpiąć dwa kable ("czerwony i czarny") do wtyku RCA?"

Podobnie sytuacja ma się z drugiej strony - w subwooferze są dwa wejścia RCA, a w ścianie kable zakończone gniazdkiem z zaciskami ("czarny i czerwony")... i jak to połączyć?

Czy trzeba kupić rozgałęziacz 1RCA-2RCA, obciąć dwie końcówki i wpiąć "w ścianę"?

Z góry dziękuję za pomoc...!

0 2
  • #2 21 Sie 2012 16:52
    kriss3000
    Poziom 16  

Najlepiej bedzie jak nie bedziesz wykorzystywał instalacji ze ściany, bo ona się w tym celu nie nadaje. Instalacją ze ściany możesz jedynie mono "przesyłać". Puść kable po podłodze przy listwach.

0
  • #3 21 Sie 2012 16:59
    ksiazkie
    Poziom 6  

Sorry... ale dlaczego się nie nadaje...? I dlaczego tylko do mono?

Taką samą instalację mam do kina domowego i jest jak najbardziej stereo...

Większość "normalnych" głośników ma podłączenie dwoma przewodami czyli czarny i czerwony... Problem w tym, że te głośniki (komputerowe) mają kable zakończone RCA...

0