Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vitocell 100 - co to za model zasobnika Vitocell 100 Viessmann

21 Sie 2012 16:11 3363 7
  • Poziom 22  
    Witam.
    Mam pytanie z prośbą o poradę.
    Natrafiłem na poniższy zasobnik 160 litrów Viessmann Vitocell 100, jest widoczny na fotografiach z aukcji :
    Link
    Zasobnik był podłączony do pieca na olej opałowy widocznego na zdjęciach. Niestety sprzedający nie wie nic konkretniejszego na temat sprzedawanego modelu zasobnika. Zasobnik ma pojemność 160 litrów oraz posiada 5 kroćców podłączeniowych z tyłu. Ma 8 lat - wówczas był zakupiony i zamontowany z piecem na olej opałowy.
    Przeglądałem w internecie dokumentację Viessmanna, niestety modeli Vitocell 100 jest sporo i różnią się od siebie zasadniczo : są takie, które posiadają spirale grzewcza w środku są też zwykłe "baniaki" - bufory. Ten to najprawdopodobniej taki właśnie bufor, bez spirali grzewczej ale nie jestem pewien. Nie wiem również po co jest stosowanych 5 kroćców podłączeniowych.
    Może ktoś się orientuje jaki to konkretnie zasobnik i może mi coś więcej na jego temat powiedzieć ?
    Drugie pytanie - czy taki 8 letni zasobnik warto zakupić, ile jeszcze może posłużyć ?
    Pozdrawiam serdecznie.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Vitocell 100-V CVA 160 litrów, dwa króćce od wężownicy, jeden od wody użytkowej zimnej, jeden od wody użytkowej ciepłej i jeden to cyrkulacja.
    Poproś o zdjęcie w środku, ciekawe czy ktoś wymieniał regularnie anodę magnezową...
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Dziękuję.
    O zdjęciu mogę zapomnieć, ten gość ledwie się wysilił zejść i zerknąć ile zasobnik ma kroćców :(
    Załóżmy, że anoda nie była wymieniana - czy wówczas warto zakupić taki zasobnik Viessmanna ? Nie chodzi mi nawet o cenę zakupu, raczej o koszt kolejnej wymiany i przeróbki podłączenia jeśli ten baniak wysiądzie.
    Znalazłem jeszcze jeden zasobnik ale ten jest z roku 2001, posiada jedną wężownicę (przynajmniej sprzedawca umieścił zdjęcie opisu), jest to również Virocell z ceramiką i wężownicą :
    Link
    Zupełnie się nie orientuję ile takie zasobniki mogą wytrzymać. Mam do Ciebie prośbę. Jeśli to nie kłopot, zerknij na jeszcze jeden mój post i doradź na który zasobnik byś się zdecydował :
    Link
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Dolce napisał:
    Ma 8 lat

Szkoda czasu i kasy. Może pociągnie jeszcze ze 2 lata.
  • Poziom 22  
    Dzięki.
    Jeśli to nie kłopot to zerknij na ten post i poradź co wybrać :
    Link
    i jeszcze powrót do pewnego tematu, chodzi mi o możliwość wymiany zasobnika bez wężownicy na taki z wężownicą. Da to się zrobić, żeby woda w układzie pierwotnym się nie zagotowała ale bez dodatkowego baniaka (akumulatora ciepła) :
    Link
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Hey,
    nigdzie nie ma informacji z czym to ma współpracować? Co to masz za kocioł?
    Pozdrawiam

ps. Tak jak pisze wawrzeczko_t: z używanymi zbiornikami w tym wieku lepiej dać sobie spokój
  • Poziom 22  
    Nie mam kotła tylko kominkowy wymiennik ciepła o mocy maksymalnej ok. 8kW. Po postu na rurze dymowej z wkładu kominkowego mam nawinięte 20m rurki miedzianej fi15mm.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Dziękuję za pomoc, zamykam temat.