Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson S51 - Przerywa podczas jazdy

21 Sie 2012 16:20 8055 5
  • Poziom 7  
    Witam, mam problem z moim Simsonem. Gdy go odpalę na luzie jest wszystko dobrze, ale gdy ruszę zaczyna przerywać tak że nie da się jechać i powoli gaśnie. Proszę o pomoc bo w ten sposób jeździć się nie da.
  • Poziom 21  
    A co już sprawdziłeś?
  • Poziom 27  
    Brak paliwa lub przerywa zapłon.
  • Poziom 7  
    sprawdzałem cewkę i świece a paliwo mam.

Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

Przeczyściłem też gaźnik i nadal to samo, gaźnik paliwo dostaje, więc nie wiem co to.
  • Poziom 10  
    po 1 wymień świecę na inną ta może być zużyta pomimo tego że ma iskrę gdy robi się gorąca iskra raz jest raz nie. Raz u mojego kolegi nawet nowa świeca ze sklepu nie spełniała swojej roli.
    Po 2 czy u ciebie są styki(przerywacz) w tym modelu jeszcze chyba tak, wiec sprawdź ich rozwarcie ewentualnie przeczyść
    Po 3 czy masz w porządku pierścienie/uszczelkę pod głowicą bo tu najczęściej jak coś jest nie halo to są spadki mocy
    Po 4 czy jeśli zapłon nie przesunął się i wszystko w nim jest ok to zerknij magneto jest ok czy nie ma luzów (ścięty klin)
    Wg twoich objawów jeśli sprawdzałeś gaźnik to to co napisałem w pkt.1 wydaje się być najbardziej prawdopodobne
  • Poziom 12  
    przede wszystkim przejrzyj zapłon - najważniejsze - czy magneto nie jest pokrzywione, czy nie ma luzu na ośce - jeśli tak - wymieniaj, płać itp.

sprawdź zapłon (przerwa 0,2 mm na platynkach)

a najważniejsze - sprawdź gaźnik!!!! - przeczyść koniecznie, wyreguluj (wkręcasz śrubę od mieszanki na full po czym odkręasz o 2 obroty, odpalasz i kręcisz tak żeby pracował ładnie), iglice w gaźniku daj na środek i sprawdź jak jedzie, następnie dawaj w górę lub dół w zależności czy ma za dużo czy za mało benzyny)

wyczyść (pod wodą) filtr powietrza.

wyczyść świecę, sprawdź przerwę (0,2 mm)

masz 99% szans, że te zabiegi pomogą - jeśli nie ustaw dokładnie zapłon (czy w dobrym momencie daje iskrę)

Dodano po 1 [minuty]:

zapomniałem jeszcze o jednym - sprawdź czy platynki się ładnie stykają i rozchodzą - być może się starły się za słabo zwierają lub rozwierają albo haczą. Jak masz zapłon elektroniczny to w niego tak się nie wnika.