Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens Esprimo ESP P5925 - Bios 4-2-3-3 Extended Block Move.

loituma 21 Aug 2012 20:02 2568 2
    loituma
    Level 10  
    Mam problemy z komputerem Fujitsu Siemens Esprimo ESP P5925
    Komputer dość często się zawieszał, potem nie chciał się uruchomić. Wyświetlał jedynie czarny ekran i nic.
    Po wyjęciu na chwilę ramu lub odpięciu dysku twardego ruszał ponownie.
    Przetestowałem dysk twardy (HD Tune), ram (memtest), zasilacz (miernikiem)
    Wymieniłem w końcu na wszelki wypadek RAM na nowy oraz dysk twardy na inny również sprawny. Problemy nadal się pojawiały.
    Wymieniłem w końcu płytę główną. Zainstalowałem system i programy od nowa. Przez jakiś czas (2 tygodnie) działał prawidłowo.
    Teraz znów nie chce się uruchomić. Ale tym razem podaje sygnał z biosu:
    4-2-3-3 co na stronie biosu tłumaczone jest jako: "Extended Block Move."
    Nie mogę znaleźć bardziej szczegółowego opisu tego problemu. Co on oznacza? Jak sobie z tym poradzić?

HDD 250 GB
    RAM 2 GB
    Procesor w tej chwili nie pamiętam ale coś z rodziny Pentium Core 2 Duo E6... na socket LGA775
    Zasilacz Fujitsu Siemens NPS-300DB A 300W
    Napęd DVD
    lukedd
    Level 10  
    Może zasilacz dostaje tylko od czasu do czasu jakieś schizy i dlatego badanie miernikiem nic nie wykazało. Może uszkadzać płytę główną.
    loituma
    Level 10  
    Jak się okazało problem był złożony. W kości RAM, którą miałem urwany był jeden pad/styk. RAM przechodził test Memtestem w 100% a jednak, jak się okazało szwankował.
    Dodatkowo HDD był na wykończeniu i również dorzucał swoje chimery, choć HD Tune również nie pokazywał nic zdrożnego :) . Więc miałem taką robotę trochę po omacku.