Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool, AWE 6515p - Pranie bez dozownika na proszek

kasztankowa 21 Sie 2012 21:04 3084 5
  • #1 21 Sie 2012 21:04
    kasztankowa
    Poziom 11  

Czy jest możliwość prania w/w pralce bez dozownika na proszek?
    Chodzi o to, że co jakiś czas zatyka się od proszku, a tam gdzie wlewa się płyn zachodzi pleśnią. Nawet po domestosie i innych środach zapobiegawczych szybko wracam do punktu wyjścia.
    Jest to uciążliwe wiec fajnie by było pozbyć się go na stałe.
    Może ktoś już taki manewr wykonał?

0 5
  • #2 21 Sie 2012 21:29
    zhudomel
    Specjalista AGD

Prać można, ale najprawdopodobniej przy wirowaniu będzie wyciskać wodę z pod górnej pokrywy.

0
  • #3 21 Sie 2012 22:29
    nares
    Specjalista AGD

zhudomel napisał:
    przy wirowaniu będzie wyciskać wodę z pod górnej pokrywy.

A przy pobieraniu wody, może Ci obsikać brzuch - serio! :) No i do zamka też może nasikać...

0
  • #4 21 Sie 2012 22:58
    zhudomel
    Specjalista AGD

nares napisał:
    A przy pobieraniu wody, może Ci obsikać brzuch - serio! No i do zamka też może nasikać...
    Racja - zapomniałem.
    kasztankowa napisał:
    co jakiś czas zatyka się od proszku, a tam gdzie wlewa się płyn zachodzi pleśnią. (...) Jest to uciążliwe wiec fajnie by było pozbyć się go na stałe.
    Po co się pozbywać. Sypać proszek do bębna, na pranie; płynu nie lać. Przez dozownik popłynie sama woda.

0
  • #5 22 Sie 2012 16:15
    kasztankowa
    Poziom 11  

Czyli jednym słowem kicha ;) Wydawało mi się, że ktoś coś wymyślił w tym temacie :D ale i tak dziękuje za rady.

0
  • #6 24 Sty 2013 20:21
    ViERA.fX
    Poziom 1  

witam, odświeżam temat...

zapytanie takie, mam podobny problem, posiadam w/w model pralki i również nie posiadam dozownika... udało mi się i dostałem od znajomego taki dozownik, lecz jego stan wizualny nie daje mi spokoju... chciałbym go wyczyścić od wewnątrz i pytanie moje jest następujące, czy ów dozownik jest rozbieralny, czy jest elementem zgrzanym i złączonym w jedną całość (w gwoli sprostowania, mam na myśli ten element z tworzywa mlecznego koloru)

a faktycznie bez dozownika woda tryska jak szalona ;)

pozdrawiam i liczę na odp. znawców tematu

0