Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Premium DCI EBS - Brak połączenie CAN pomiędzy modułami DCI EBS

szyniu 21 Sie 2012 21:25 2745 3
  • Poziom 20  
    Witam wszystkich.
    Problem który mam jest w Renault Premium DCI 2004r
    Nagle w samochodzie na wyświetlaczu pojawił się komunikat "Niebezpieczeństwo zablokowania kół", wykonałem diagnostykę i w sterowniku EBS są zapisane następujące błędy.
    - brak komunikacji CAN pomiędzy EBS ECU a modułem osi przedniej
    - brak komunikacji CAN pomiędzy EBS ECU a modułem osi tylnej
    - brak komunikacji CAN pomiędzy EBS ECU a modułem sterowania naczepą
    oczywiście nie ma podglądu parametrów które są podpięte do tych modułów czyli ciśnienia w układzie hamulcowym, zużycie okładzin itd.

Zasilania i masy są OK na sterowniku ,sterownik podmieniany o identycznych parametrach i nic to nie pomogło.

Czy to możliwe że by trzy szyny jednocześnie się przerwały?
    Jak sprawdzić tą szynę wewnętrzną którą porozumiewa się sterownik EBS z poszczególnymi modułami i do czego służy piąte wyjście CAN z sterownika EBS które jest podpięte pod kasetę bezpiecznikową (trzy wy. poszczególne moduły,jedno wy CAN ogólny pojazdu, i piąte wy gdzie?)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    szyniu napisał:
    do czego służy piąte wyjście CAN z sterownika EBS które jest podpięte pod kasetę bezpiecznikową (trzy wy. poszczególne moduły,jedno wy CAN ogólny pojazdu, i piąte wy gdzie?)

1 can modulator osi przedniej
    2 can modulator osi tylnej
    3 can blok elektroniczny systemu "EBS" modułu przyczepy
    4 can diagnostyka
    5 can "ebs" przyczepy/naczepy gniazdo iso7638, piny 6-7
  • Poziom 20  
    Problem rozwiązany zwarcie do masy na jednym z przewodów CAN modułu tylnej osi, kiedyś w wcześniej było zwarcie w instalacji i była stopiona wiązka co wreszcie poskutkowało zwarciem CAN