Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat cordoba 2003 - Sterowanie szyb, lusterek i zamek - padło

Mychatel 22 Sie 2012 02:37 2766 5
  • #1 22 Sie 2012 02:37
    Mychatel
    Poziom 15  

Witam. Mam problem z autem, ponieważ raz gdy otworzyłem szybę kierowcy po prostu nagle spadła do środka. To nic, byliśmy u mechanika, okazało się, że posypało się takie plastikowe coś co podnosi szybę, i do czasu znalezienia części i naprawy szyba jest podparta belką, a silniczek i cała reszta spięta i podłączona. Kilka dni wszystko chodziło czyli zamykanie/otwieranie zamka od środka, wszystkie szyby sterowane z drzwi kierowcy, blokada tylnych szyb i sterowanie lusterek, oraz podgrzewanie ich. Ale po tych paru dniach te wszystkie bajery przestały działać. Ale każda szyba z osobna działa, ale od drzwi kierowcy kicha, lusterka kicha i zamek też i trzeba kluczyk wyciągać ze stacyjki, żeby wyjść. Ale dziwne jest to, że zamkiem od zewnątrz da się otwierać i zamykać szyby i auto się zamyka i otwiera. Sprawdziłem połączenia i bezpieczniki - ok, chociaż nie mam pewności co do bezpieczników, bo nigdzie wprost nie pisze, który to może być. Co mogło się stać?

• #2 22 Sie 2012 10:06
    leonek4
    Warunkowo odblokowany

Sprawdź szczególnie wiązkę przewodów pomiędzy drzwiami a słupkiem.
    Zwróć uwagę za złącze w słupku. (czasami przewód jakiś lubi zgnić lub pin w złączu)

Dużo bezpieczników nie jest wiec sprawdź wszystkie.

Możesz również podłączyć komputer i sprawdzić co w module komfortu się dzieje.

• #3 22 Sie 2012 16:12
    Mychatel
    Poziom 15  

Te przewody sprawdzałem 2 razy i niby ok, a z komputerem może być problem, bo jestem amatorem w tych sprawach. Niestety czuję, że sam tego nie zrobię, chyba, że ktoś ma jakiś pomysł.

• #4 26 Sie 2012 23:43
    Mychatel
    Poziom 15  

Dodam, że podświetlenie w tych drzwiach też nie działa.

• #5 24 Kwi 2014 21:51
    Mychatel
    Poziom 15  

Witam :) Wymieniony został silniczek podnoszenia szyby w drzwiach kierowcy bo tam jest sterownik. Szyby działają, zamki też, ale lusterka są pomieszane i na dodatek lewe nie przesuwa się do auta a prawe od auta. Mechanik mówi, że kupił ten sam niby sterownik ale sam już nie wiem.

Czy oprócz tego sterownika w silniczku jest jeszcze jakiś moduł komfortu ?
    Miał ktoś podobny kłopot ?

• #6 05 Maj 2014 02:07
    Mychatel
    Poziom 15  

Okazało się, że walnięty jest przełącznik do sterowania lusterkami :) Sterownik ok.
    Temat zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME