Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dell Inspiron N5030 - atak wirusa, zepsute ładowanie.

22 Aug 2012 10:33 4197 8
  • Level 20  
    Witam,
    Posiadam laptopa jak w opisie , i niedawno zostałem zaakatowany przez tego nowego wirusa ( zapomniałem nazwy ten gdzie pojawia się okno a w prawym górym rogu jest znaczek policji i pisze aby zostało odblokowane wpłać pieniądze )
    Odrazu przywróciłem system i działał lecz zaczęły wyskakiwać dziwne komunikaty, nie pamiętam dokładnie ale raz że coś z napędem dyskiem itp. Następnego dnia podczas użytkowania laptopa zauważyłem że bateria się nie ładuje tylko pisze Podłączone , nie ładuje. Pomyślałem że to wina ładowarki więc kupiłem nową a na nowej wogóle laptop nie włącza się. Oddałem ładowarkę aby sprawdzili a ona działa na innych laptopach sprawdzałem również na innych też nic. Tylko ten oryginał działa. Czy to wina tego wirusa ? Czy sformatowanie i instalacja systemu coś pomoże ? Czy to wina złącza albo wirus przeszedł na płytę główną i coś się przepaliło ? ?
  • Level 12  
    Wirus nie przeszedł na płytę główną. To raczej zbieg okoliczności. Jeśli laptop wyłączony, po podłączeniu zasilania nie zapala lampki ładowania, to znaczy że jest coś nie tak z układem zasilania w laptopie (trzeba oddać do serwisu). Jeśli sie zapala i tylko windows pisze podłączony, nie ładuje, to można się nie przejmować. Napisz ogólnie co się dzieje, z samym laptopem poza tym komunikatem z ładowanie. Czy sam komputer i windows działa?
  • Level 20  
    Tak działa normalnie, miałem taki sam przypadek w innym laptopie że pisało podłączone nie ładuje, ale wymieniłem na inną ładowarkę i działał normalnie ładowało baterie.
  • Level 9  
    wejdz w manadzer urzadzen odinstaluj sterownik od baterii i zainstaluj od nowa wirus ten nie ma nic wspolnego z bateria po uruchomieniu od nowa powinno działać wyjmij tez baterie przeczysc wtyki i wloz spowrotem jak oba nie beda skuteczne to innej mozliwosci nie ma jak oddac do gwarancji o ile ja posiadasz albo kupic nowa baterie do laptopa a jak mozesz to podeslij screena z programu o stanie baterii moze ona juz padła ?
  • Level 20  
    Wiesz co uważnie czytaj co piszę......

Napisałem że nawet na innej ładowarce nie chce się uruchomić.... Więc co ma bateria do tego.

Podkreślam laptopa na innej ładowarce włączałem bez baterii i z bateriią..

Boje się że to może być jakiś układ zasilania...
  • Level 9  
    Maniek911 wrote:
    Witam,
    Posiadam laptopa jak w opisie , i niedawno zostałem zaakatowany przez tego nowego wirusa ( zapomniałem nazwy ten gdzie pojawia się okno a w prawym górym rogu jest znaczek policji i pisze aby zostało odblokowane wpłać pieniądze )
    Odrazu przywróciłem system i działał lecz zaczęły wyskakiwać dziwne komunikaty, nie pamiętam dokładnie ale raz że coś z napędem dyskiem itp. Następnego dnia podczas użytkowania laptopa zauważyłem że bateria się nie ładuje tylko pisze Podłączone , nie ładuje. Pomyślałem że to wina ładowarki więc kupiłem nową a na nowej wogóle laptop nie włącza się. Oddałem ładowarkę aby sprawdzili a ona działa na innych laptopach sprawdzałem również na innych też nic. Tylko ten oryginał działa. Czy to wina tego wirusa ? Czy sformatowanie i instalacja systemu coś pomoże ? Czy to wina złącza albo wirus przeszedł na płytę główną i coś się przepaliło ? ?

kolego napisales tu ze po formacie bateria ci nie laduje bo sterownik na pewno zle zainstalowany automatycznie wiec spróbuj jeszcze raz odinstaluj i zainstaluj sprawdzales przeciez na innym jak to napisales i ci dziala wiec i na tym powinno
  • Level 20  
    karllito wrote:
    Maniek911 wrote:
    Witam,

kolego napisales tu ze po formacie bateria ci nie laduje bo sterownik na pewno zle zainstalowany automatycznie wiec spróbuj jeszcze raz odinstaluj i zainstaluj sprawdzales przeciez na innym jak to napisales i ci dziala wiec i na tym powinno

Jakim formacie ? Przecież jasno pisze że przywróciłem system o kilka dni wcześniej gdy jeszcze nie miałem tego wirusa, a nie sformatowałem go. Jak bym sformatował to bym przecież to napisał... Czytaj uważnie...

A co do tematu. Znalazłem jeszcze inną ładowarkę ( zamiennik ) laptop przy nim się włączył normalnie.... W czym może być przyczyna... że sobie laptop wybiera ładowarki...
  • Level 36  
    Tak - przedmówcy nie zauważyli że to jest Dell. Do della trzeba specjalną ładowarkę Dellowską nie żaden zamiennik i pod konkretną serię laptopów.
    Jeśli zasilacz będzie dobry a bios go nie rozpozna, to nie będzie ładowało.
  • Level 9  
    Maniek911 wrote:
    karllito wrote:
    Maniek911 wrote:
    Witam,

Jakim formacie ? Przecież jasno pisze że przywróciłem system o kilka dni wcześniej gdy jeszcze nie miałem tego wirusa, a nie sformatowałem go. Jak bym sformatował to bym przecież to napisał... Czytaj uważnie...

A co do tematu. Znalazłem jeszcze inną ładowarkę ( zamiennik ) laptop przy nim się włączył normalnie.... W czym może być przyczyna... że sobie laptop wybiera ładowarki...

czy przywracasz czy formatujesz to i tak jest mala roznica bo nawet jak teraz przywrocisz system do stanu sprzed np 2 tygodni to programy i sterowniki ktore instaowales dzisiaj i tak beda sie wyswietlac ale nie bedzie od nich plikow dlatego ci pisze abys jeszcze raz zainstaowal sterowniki . A poza tym ja dokladnie czytam twoje wypowiedzi i napisales tak "Witam,
    Odrazu przywróciłem system i działał lecz zaczęły wyskakiwać dziwne komunikaty........."

chyba jasno napisales ze pierw zostales zaatakowany a pozniej przywrociles system i nic nie dalo najlepszym sposobem to spróbuj format a jak to nie pomoze to spróbuj totalnie wyczyscic cały dysk tak by byl czysty bo nawet po formatowaniu i tak niektore pliki na dysku(ukryte) wciaz siedzą