Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontroler synchronicznej przetwornicy DC-DC step-down

ghost666 22 Sie 2012 10:41 1470 0
 • Kontroler synchronicznej przetwornicy DC-DC step-downNowy kontroler przetwornicy DC-DC firmy Linear Technology to wysokowydajny układ przeznaczony do sterowania dwoma dowolnymi modułami tranzystorów MOSFET z kanałem N. LTC®3890 pracuje z stałą częstotliwością przełączania z stabilizacją prądu. Dzięki zastosowaniu pętli PLL częstotliwość przełączania wynieść może od 75 kHz do 850 kHz. Dzięki sterowaniu dwoma stopniami wyjściowymi tak, aby nie znajdowały się one w jednej fazie, minimalizowany jest szum generowany na kondensatorze wejściowym i strata napięcia na jego szeregowej rezystancji zastępczej (ESR).

  Sam układ podczas spoczynku pobiera zaledwie 50 μA, dzięki czemu może być stosowany przy zasilaniu bateryjnym. Dzięki zastosowaniu technologii OPTI-LOOP® do kompensacji nagłych zmian obciążenia czy napięcia zasilającego, układ może być wykorzystywany z kondensatorami wyjściowymi o różnej pojemności i wartości ESR. W układ LTC3890 wbudowano precyzyjny stabilizator napięcia odniesienia wynoszącego 0,8 V. Napięcie wejściowe przetwornicy opartej o ten układ wynosić może od 4 V do 60 V, co pozwala na stosowanie jej z wieloma rodzajami zasilania czy baterii.

  Układ produkowany jest w miniaturowej obudowie QFN, istnieje także jego odpowiednik w obudowie SSOP, oznaczony LTC3890-1. Producent wycenił ten kontroler na $4,88/szt. przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.linear.com/product/LTC3890

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9411 postów o ocenie 7061, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.