Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2 1.8 16v - Pompa paliwa czy sterownik Lpg

Przemciok 22 Aug 2012 10:49 6111 7
    Przemciok
    Level 2  
    Mam Renault Lagune 2004 z sekwencja stag 4. Mam taki problem , samochod nie odpalil mi na benzynie wiec odpaliłem awaryjnie na gazie, odpalil bez problemu.Pomyslalem,ze pompa chyba. Ale zauwazylem , ze podczas jazdy nie mogę przelaczyc na benzyne. I teraz nie wiem czy to wina pompy paliwa czy cos z instalacja LPG. Możliwe aby coś odcieło mi dopływ benzyny?Interesuje mnie czy sterownik od gazu może w jakiś sposób wiedzieć ze nie ma dopływu benzyny i dlatego nie pozwala na przyłączenie na benzynę podczas jazdy czy się najprawdopodobniej zepsuł i dlatego nie przelacza i nie można oddalić na benzynie.
    leonek4
    Level 29  
    Sprawdź pompkę paliwa czy podaje paliwo. Zdejmij na chwilkę przewód paliwowy i niech ktoś przekręci kluczykiem.
    Instalacji lpg wpięta jest pomiędzy wtryski. Sprawdź w momencie rozruchu silnika na benzynie czy masz zasilanie na nich.
    Przemciok
    Level 2  
    leonek4 wrote:
    Sprawdź pompkę paliwa czy podaje paliwo. Zdejmij na chwilkę przewód paliwowy i niech ktoś przekręci kluczykiem.
    Instalacji lpg wpięta jest pomiędzy wtryski. Sprawdź w momencie rozruchu silnika na benzynie czy masz zasilanie na nich.

Odlaczylem przewód paliwowy ten przy silniku i sucho.Nie podaje paliwa. czyli rozumiem ,ze to wina pompki. Nie ma możliwości aby to sterownik lpg cos wyłączył.
    Nie powinno być tak ,ze mógłbym przelaczyc podczas jazdy na benzynę i samochód po prostu by zgasl.A po odpaleniu nie ma takiej możliwości przycisk po prostu nie działa.
    leonek4
    Level 29  
    A słychać pompkę żeby chodziła?
    Sprawdź zasilanie czy do pompki dochodzi jakąś próbówką. Jak tak to wyjmij ją i sprawdź poza zbiornikiem.
    Marek.Bezubik
    Level 10  
    Gdy samochód odpali się w trybie awaryjnym, to wtedy nie można go ręcznie przełączyć na benzynę.
    bastura123
    Level 15  
    Jeśli Twoja Laguna wyposażona jest w sekwencyjna instalacje gazową, samochód odpala zawsze na benzynie. Pompa umieszczona w baku jest pompą elektryczna chłodzoną poprzez zanurzenie w paliwie. Zawsze w takim samochodzie należy utrzymywać poziom stanu paliwa na poziomie ok 1/4 zbiornika. Jeśli samochód nie odpala to zacznij od demontażu i sprawdzenia pompy paliwa.
    POZDRAWIAM
    boziatom
    Level 10  
    totalna bzdura!
    pompa ma pracować zanurzona, więc po prostu trzeba wziąć 6m dwużyłowego kabla i zewrzeć ją na krótko z akumulatorem lub ten transportować do bagażnika (wtedy wystarczy 0,5 m kabla:))) ;P
    piny + i - są bardzo łatwe do odnalezienia (w złączu pompy dochodzą do nich dwa najgrubsze kable, a ich kolory mówią o ich wartościach)